Dubaj. Hubert Hurkacz poznał rywali

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz bedzie rywalizować w nadchodzącym tygodniu w turnieju ATP 250 w Dubaju. W sobotę najlepszy polski singlista poznał tenisistów z którymi przyjdzie mu się zmierzyć w imprezie.

Po dwóch imprezach lutowych rozgrywanych w europejskich halach – w Marsylii i w Rotterdamie – najlepszy polski tenisista udał się na bliski wschód, gdzie będzie rywalizować o punkty w turnieju tej samej rangi co rywalizacja we Francji oraz w Holandii.

Podczas imprezy w Dubaju wrocławianin został rozstawiony z numerem „trzecim”. I na otwarcie zmierzy się z Janem Lennardem-Struffem. W przypadku awansu do drugiej rundy na półfinalistę Wimbledonu 2021 może czekać zwycięzca pojedynku między Christopherem O’Connellem i kwalifikantem. W ćwierćfinale na turniejową „trójkę” może czekać jeden z Francuzów – Ugo Humbert lub Gael Monfils – lub Denish Shapovalov albo Andy Murray. Najwyżej rozstawionym tenisistą w górnej połowce drabinki jest Daniił Miedwiediew i to właśnie on może stanąć do rywalizacji z Hubertem Hurkaczem w meczu o półfinał.

Tegoroczny występ będzie szóstym startem najlepszego polskiego tenisisty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Najlepszy wynik wrocławianin uzyskał w 2022 roku, gdy dotarł do 1/2 finału. Tegoroczna rywalizacja w Dubaju startuje w poniedziałek 26 lutego.