Dubaj. Hurkacz i Sinner nie wykorzystali piłek meczowych i pożegnali się z imprezą

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Jannik Sinner odpadli w ćwierćfinale debla Dubai Duty Free Tennis Championships. Polak i Włoch mieli piłki meczowe, lecz ulegli rozstawionym z numerem „4” Ivanowi Dodigowi i Filipowi Polaszkowi.

Spotkanie rozpoczęło się od pewnego utrzymania podania przez polsko-włoską parę. Mieli oni także trzy okazje na zdobycie przełamania już w drugim gemie. Wtedy rywale zdołali jeszcze wyjść z sytuacji zagrożenia, lecz Hurkacz i Sinner nie wypuścili z rąk kolejnej szansy, która pojawiła się w szóstym gemie. Zdobyli breaka, a kilka minut później na tablicy wyników pojawił się rezultat 5:2. Mistrzowie tegorocznego Australian Open zdołali wprawdzie utrzymać serwis, lecz Polak, podając przy stanie 5:3, zaserwował dwa asy i po 30 minutach pierwsza partia została zapisana na korzyść „naszej” pary.

Druga odsłona zaczęła się mniej korzystnie dla Hurkacza i Sinnera. Rywale wypracowali sobie szansę na uzyskanie przewagi już na samym początku i prowadzili 2:0. Kryzys Polaka i Włocha nie trwał jednak długo. Zdobyli oni dwa gemy z rzędu i wyrównali stan seta na 2:2. Wydawało się, że spotkanie ponownie był pod ich kontrolą, co odzwierciedlała tablica wyników. Po siedmiu gemach polsko-włoski duet serwował z przewagą przełamania, lecz przeciwnicy stawiali coraz większy opór. Przy stanie 5:3 pojawiły się trzy piłki meczowe. Hurkacz i Sinner nie zdołali jednak postawić kropki nad „i”, a chwilę później stracili swoje podanie. Ostatecznie to Chorwat i Słowak zapisali drugą partię na swoją korzyść po jednostronnym tie-breaku.

W super tie-breaku ponownie to bardziej doświadczeni tenisiści jako pierwsi objęli prowadzenie. Od momentu obrony piłek meczowych Dodig i Polaszek nie dali dojść do głosu młodszym przeciwnikom i to triumfatorzy tegorocznego Australian Open awansowali do półfinału zawodów. W super tie-breaku Polak i Włoch zdobyli tylko dwa punkty.

Czwartkowa przegrana oznacza koniec przygody wrocławianina z imprezą w Dubaju. Następnym turniejem naszego reprezentanta będzie rozpoczynające się 24 marca Miami Open.

Ćwierćfinał debla

Ivan Dodig / Filip Polaszek (Chorwacja, Słowacja, 4) – Hubert Hurkacz / Jannik Sinner (Polska, Włochy) 3:6, 7:6(4), 10-2