Dubaj. Hurkacz z awansem po trudnym pojedynku

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz rozpoczął swój występ na turnieju ATP 500 w Dubaju. Mecz pierwszej rundy z Aleksandrem Szewczenką nie należał do najłatwiejszych. Mimo porażki w pierwszym secie Polakowi udało się odwrócić losy pojedynku i zameldować się w kolejnej fazie imprezy.

Na Wrocławianina początkowo miało czekać starcie z legendarnym Andy’m Murray’em. Brytyjczyk wycofał się jednak z imprezy, przez co jego miejsce zajął szczęśliwy przegrany. Na początku meczu Hubert nie wykorzystał świetnej okazji do przełamania rywala notowanego o ponad sto pozycji niżej w rankingu. Hurkacz miał aż trzy break pointy w trakcie piątego gema pierwszej partii. Szewczenko wyszedł jednak z opresji, po czym to on przełamał reprezentanta Polski. W dziewiątym gemie Ubiegłoroczny półfinalista tej imprezy ponownie stanął przed okazją do odebrania serwisu rywalowi. Jednakże tym razem Szewczenko również obronił trzy piłki na przełamanie i zakończył seta.

W drugiej partii gra Hurkacza poprawiła się. Polak prezentował lepszą skuteczność w trakcie własnych gemów serwisowych. Tenisista rozstawiony z „piątką” odebrał serwis przeciwnikowi w końcówce, dzięki czemu wyrównał wynik pojedynku. Początek trzeciego seta był lustrzanym odbiciem tego, co zobaczyliśmy w trakcie pierwszego seta. Tym razem to Hurkacz przełamał na 3:2. Kolejne gemy zostały łatwo wygrywane przez podających. Gdy wydawało się, że za chwile nasz rodak zakończy spotkanie, Szewczenko powrócił do meczu. Zwycięzcę musiał więc wyłonić tie-break. Lepszy w dogrywce okazał się Hurkacz, który dzięki wykorzystaniu trzeciej piłki meczowej przypieczętował wygraną.

W kolejnej rundzie na Huberta czeka pojedynek z Pawłem Kotowem.

 

 


Wyniki

Pierwsza runda singla:

Hubert Hurkacz (Polska, 5) – Aleksander Szewczenko (LL) 3:6, 6:3, 7:6 (7)