Dubaj. Iga Świątek zatrzymana

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek przegrała w dwóch setach z Anną Kalińską w półfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju. Tym samym Polka pożegnała się z turniejową rywalizacją w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Liderka światowego rankingu zakończyła zwycięską serię w turniejach rangi WTA 1000 na Bliskim Wschodzie. Po tym jak raszynianka sięgnęła po tytuł mistrzowski w Dosze, po przenosinach do Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie powtórzyła wyniku uzyskanego przed rokiem, gdy dotarła do finału.

Drugi półfinał tegorocznej imprezy w Dubaju można by rzec rozpoczął sie zgodnie z planem. Iga Świątek w szóstym gemie przełamała tenisistkę z Moskwy i wyszła na prowadzenie 4:2. Od tego momentu rywalka wygrała cztery gemy z rzędu i zapisała partię otwarcia na swoją korzyść. Druga odsłona również nie zaczęła się dobrze dla liderki światowego rankingu. Kalińska najpierw przełamała podanie Świątek, a następnie sama utrzymała serwis i na tablicy wyników pojawił się wynik 3:2 z przewagą przełamania. W siódmym gemie doszło do kolejnego przełamania podania Świątek i Kalińska była już tylko gem od największego triumfu w karierze. Od tego momentu rozpoczęła się pogoń Polki, która wygrała dwa kolejne gemy i miała piłki by doprowadzić do stanu 5:5 w drugiej odsłonie. Ostatecznie za drugą piłką meczową to Kalińska zakończyła spotkanie.

Tym samym to Anna Kalińska po raz pierwszy wystąpi w finale imprezy głównego cyklu, a jej rywalką będzie Jasmine Paolini.


Wyniki

Półfinał:

Anna Kalińska – Iga Świątek (Polska, 1) 6:4, 6:4