Dubaj: kolejna porażka Radwańskiej i Hantuchovej

Daniela Hantuchova oraz Agnieszka Radwańska przegrały w pierwszej rundzie turnieju w Dubaju z Su-Wei Hsieh oraz Shuai Peng 3:6, 4:6.

To drugi z rzędu nieudany występ słowacko-polskiej pary. W ubiegłym tygodniu przegrały w drugiej rundzie (w pierwszej miały „wolny los”) zawodów w Doha z Kristiną Barrois i Anną Leną Groenefeld, zdobywając tylko trzy gemy.

W Dubaju Hantuchova i Radwańska zostały rozstawione z „trójką”, ale ponownie zakończyły rywalizację bez wygranego set na koncie. Hsieh oraz Peng wykorzystały w meczu trzy z siedmiu okazji na przełamanie, tylko raz straciły swój serwis i wygrały w siedemdziesiąt sześć minut 6:3, 6:4.

W turnieju deblowym Dubai Duty Free Tennis Championships wystąpią jeszcze dwie inne polskie tenisistki. Alicja Rosolska zagra w parze z Anabel Mediną Garrigues, a ich pierwszymi rywalkami będą Maria Kirilenko i Sabine Licicki. Klaudia Jans-Ignacik tym razem wystąpi wraz z Ałłą Kudriawcewą i o awans do ćwierćfinału zmierzą się z Ivetą Benesovą oraz Barborą Zahlavovą Strycovą.

Pierwsza runda debla:
S. Hsieh, S. Peng (Tajwan, Chiny) – D. Hantuchova, A. Radwańska (Słowacja, Polska, 3) 6:3, 6:4