Dubaj. Koniec turnieju dla Rosolskiej

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek/Tenisklub

We wtorek z turniejem w Dubaju pożegnała się Alicja Rosolska. Polka w parze z Norweżką Ulrikke Eikeri przegrały w drugiej rundzie turnieju deblowego z Desirae Krawczyk i Demi Schuurs.

Trzy początkowe gemy mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Polka i Norweżka dwukrotnie miały okazję do przełamania pary rozstawionej z „trójką”. Jednakże to amerykańsko-holenderski duet był skuteczniejszy. Krawczyk i Schuurs oprócz tego, że za każdym razem potrafiły wyjść z opresji, zdołały przełamać Rosolską i Ekierii. Później faworytki spotkania odebrały serwis swoim przeciwniczkom po raz kolejny, potwierdzając tym samym przewagę.

Kluczowe chwile drugiego seta rozegrały się na początku. Krawczyk i Schuurs przełamały rywalki na 2:1. Chwilę później Polka i Norweżka mogły wyrównać wynik pojedynku mając dwa break pointy w kolejnym gemie. Rosolska i Ekieri nie wykorzystały jednak swojej szansy. Po tym momencie złapanie kontaktu z reprezentantkami Stanów Zjednoczonych i Holandii było niemożliwe. Desirae i Demi przełamały rywalki jeszcze raz, by następnie zakończyć mecz po godzinie i 6 minutach gry.

Druga runda debla:

D. Krawczyk, D. Schuurs (USA, Holandia, 3) – A. Rosolska, U. Eikeri (Polska, Norwegia) 6:1, 6:2