Dubaj. Krótka przygoda Magdaleny Fręch

/ Izabela Modrzewska , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch przegrała z Terezą Martincovą w dwóch setach w pierwszej rundzie kwalifikacji WTA 1000 w Dubaju. Ta porażka oznacza, że w głównej drabince tego turnieju zagra tylko jedna Polka, Iga Świątek. 

Początek spotkania rozpoczął się od utraty gema serwisowego przez Polkę. Czeszka już od pierwszych minut grała bardziej agresywnie, wywierając tym samym presję na przeciwniczce. Fręch do końca pierwszej partii utrzymywała swoje podanie, jednak bez szansy na przełamanie powrotne.

W drugiej części spotkania obie zawodniczki uważnie pilnowały swojego serwisu. W zaciętym piątym gemie, Martincova wykorzystała trzecią okazję na przełamanie i wysunęła się na prowadzenie. Polskiej tenisistce udało się jednak doprowadzić do wyrównania w ósmym gemie. Przeciwniczka szybko jednak wykorzystała niewymuszone błędy łodzianki, przełamując jej podanie. Ostatecznie Czeszka zamknęła seta, a także mecz już przy pierwszej piłce meczowej.

To już szósta porażka w tegorocznych kwalifikacjach trzeciej rakiety naszego kraju. Poprzednie przegrane miały miejsce w Adelajdzie, Australian Open, Lyonie, Abu Dhabi i Dosze.


Wyniki

Pierwsza runda kwalifkacji:

Tereza Martincová (Czechy, 13) – Magdalena Fręch (Polska) 6:4, 6:4