Dubaj. Kubot pokonał Melo. Szalony mecz byłych partnerów

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Wesley Koolhof awansowali do 2. rundy turnieju ATP 500 w Dubaju. Dla naszego reprezentanta był to szczególny mecz, ponieważ po przeciwnej stronie siatki stał Marcelo Melo. Polsko-holenderska para pokonała Brazylijczyka i Holendera Jeana Juliena Rojera 6:4, 0:6, 12-10. 

Podczas zeszłorocznych Finałów ATP dobiegła końca owocna współpraca Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Obaj zawodnicy znaleźli nowych partnerów, również klasowych deblistów, jednak ich wyniki w sezonie 2021 nie są spektakularne. Lepiej radzą sobie jednak Kubot z Koolhofem, którzy w każdym turnieju wygrali przynajmniej jeden mecz. Z kolei Melo i Rojer w czterech wcześniejszych spotkaniach odnieśli raptem jedno zwycięstwo.

Mecz pierwszej rundy turnieju ATP 500 w Dubaju obfitował w zwroty akcji. Już sam początek meczu zapowiadał taki przebieg. Do pierwszego utrzymania podania doszło dopiero w piątym gemie. Później jeszcze raz przełamany został Brazylijczyk i to Kubot z Koolhofem cieszyli się ze zwycięstwa 6:4.

Melo i Rojer to jednak zbyt wytrawni gracze, by zatracić odpowiednie nastawienie do rywalizacji po niepowodzeniu w pierwszej odsłonie gry. Po przerwie weszli na wyższe obroty i przejęli kontrolę nad wydarzeniami na korcie. Drugi set nie trwał nawet pół godziny, a Kubot i Koolhof nie zdążyli wygrać choćby jednego gema.

O tym, która z par znalazła się s 2. rundzie, zdecydował super tie-break. Melo i Rojer szybko wywalczyli trzypunktową przewagę, ale równie prędko ją stracili. Kiedy doszło do najważniejszych punktów, w minimalnie lepszej sytuacji byli Kubot i Koolhof. Polsko-holenderska para wykorzystała trzecią piłkę meczową i wygrała 6:4, 0:6 12-10.

Kolejnymi rywalami rozstawionych z numerem ,,3″ Kubota i Koolhofa będą Henri Kontinen i Jordan Thompson lub Kevin Krawietz i Jan-Lennard Struff.


Wyniki

Pierwsza runda:

Ł. Kubot, W. Koolhof (Polska, Holandia, 3) – M. Melo, J-J. Rojer (Brazylia, Holandia) 6:4, 0:6, 12-10