Dubaj. Magdalena Fręch przeszła pierwszą rundę eliminacji

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.wtatennis.com/, oprac. własne, foto: AFP

W nadchodzącym tygodniu rozpocznie się turniej WTA w Dubaju. W eliminacjach do tej imprezy bierze udział między innymi Magdalena Fręch. W pierwszej rundzie kwalifikacji Polka pokonała Arinę Rodionovą, która kreczowała w trzeciej partii.

34-letnia Rodionova urodziła się w Rosji, ale od wielu lat reprezentuje Australię. Zawodniczka zajmuje obecnie 99 lokatę w rankingu WTA, a z Fręch mierzyła się dotychczas dwukrotnie. Panie wygrały po jednym takim spotkaniu, a ostatnie z nich miało miejsce niemal trzy lata temu na Wimbledonie 2021.

Zmagania na korcie numer trzy zdecydowanie lepiej rozpoczęła Arina. Doświadczona tenisistka uzyskała przewagę przełamania już w pierwszym gemie, a potem dołożyła do niej kolejne dwa „brejki”. Fakt, że Magda zdołała odrobić tylko jednego z nich, oznaczał, iż pierwszy set zakończył się wynikiem 6:2 i powędrował na konto rywalki.

Na szczęście niepowodzenie nie załamało naszej reprezentantki. Łodzianka wzięła się do pracy od początku drugiej partii i objęła w niej prowadzenie 3:0. Utrzymanie tej przewagi nie przyszło Magdzie łatwo, ale – po obronie break-pointa w piątym gemie – konsekwentnie zbliżała się do wyrównania stanu meczu. Ostatecznie set zakończył się wygraną 52 rakiety świata i rezultatem 6:3.

Decydująca partia rozpoczęła się od przełamania na korzyść Polki. Uzyskaną dominację udało jej się potwierdzić wygranym podaniem, więc na tablicy widniał wynik 2:0. Jednocześnie Fręch musiała nadal być uważna, ponieważ przeciwniczka potrafiła zmusić ją do zaciętych wymian i była blisko odrobienia poniesionych strat.

Kolejny gem przy serwisie Magdy również był długi, ale – podobnie jak poprzednio – zdołała dopisać go do swojego konta. Sukces dodał naszej tenisistce jeszcze więcej animuszu i wkrótce wywalczyła następne przełamanie. Do zakończenia meczu brakowało jej zatem zdobycia dwóch gemów.

Chwilę potem okazało się, że nie zostaną one rozegrane, bo rywalka Polki odniosła kontuzję i musiała poddać mecz. W kolejnym spotkaniu Fręch zmierzy się z Kazaszką Julią Putincewą lub Malijką Coumbą Ben Niangadou.


Wyniki

 

Dubaj (pierwsza runda eliminacji):

M. Fręch – A. Rodionova (Australia) 2:6 6:3 4:1 i krecz