Dubaj. Mistrzynie w odwrocie

Porażka Eliny Switoliny to największa niespodzianka wtorkowych spotkań Dubai Duty Free Tennis Championships 2021. Najlepsza tenisistka imprezy z lat 2017-2018 przegrała w trzech setach ze Swietłaną Kuzniecową. Z rywalizacji odpadła również inna mistrzyni sprzed lat – Petra Kvitova.

Triumfatorka Dubai Duty Free Tennis Championships 2013 w poprzednim tygodniu sięgnęła po tytuł mistrzowski w Dosze. Po przenosinach do Dubaju tenisistka naszych południowych sąsiadów nie powtórzy najlepszego wyniku w tej imprezie. We wtorkowym meczu pierwszej rundy reprezentantka naszych południowych sąsiadów nie dokończyła meczu przeciwko Jill Teichmann. Po przegranej pierwszej partii, w drugiej odsłonie dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa prowadziła już 4:1. Przegrała jednak dwa gemy, a następnie poddała mecz z powodu kontuzji prawego przywodziciela.

– Od czasu półfinału w Dosze przywodziciel mi dokucza. W drugim secie nie było lepiej, a nawet trochę się pogorszyło i prawie wszędzie czułam ból prawie nogi. Tak naprawdę nie mogłam się swobodnie poruszać i nie chciałam, żeby sytuacja się jeszcze pogorszyła. Dlatego niestety musiałam skreczować – wyjaśniła sytuację Kvitova.

Inną mistrzynią sprzed lat, która w tegorocznej edycji już nie wyjdzie na kort, jest Elina Switolina. Najwyżej rozstawiona zawodniczka uległa tenisowej weterance – Swietłanie Kuzniecowej. Rosjanka walczy już na tenisowych kortach od ponad dwóch dekad. Gdy zdobywała pierwszy tytuł wielkoszlemowy – US Open 2004 – jej rywalki nie było jeszcze w tourze. We wtorek obie panie skrzyżowały rakiety, a górą z tej konfrontacji wyszła ta bardziej doświadczona. Dla Kuzniecowej jest to pierwsza wygrana nad zawodniczką z top 5 rankingu od 2019.

Przed dwoma laty w drodze do zwycięstwa w Cincinnati wygrała z Karoliną Pliszkovą i Ashleigh Barty. Tym samym Rosjanka wciąż pozostaje w grze o tytuł mistrzowski i powtórzenie wyników z lat 2004, 2008 i 2011 gdy dochodziła w Dubaju do finału.