Dubaj. Muguruza i jej ,,do trzech razy sztuka”

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Garbine Muguruza pokonała 7:6(6), 6:3 Barborę Krejcikovą i sięgnęła po ósmy tytuł mistrzowski w turniejach głównego cyklu. Po dwóch półfinałach w Dubaju byłej liderce rankingu WTA udało się wreszcie sięgnąć po wygraną.

Hiszpanka ma bardzo udany początek sezonu. Sobotni finał był jej trzecim w tym roku. Poprzednio miała szansę na tytuł podczas Yarra Valley Classic oraz przed tygodniem w Katarze. Zarówno tuż przed Australian Open, jak i w Dosze dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa uległa wyżej notowanym rywalkom. W sobotę po raz pierwszy w tym roku przystępowała do gry o tytuł w roli faworytki i doskonale się z tej roli wywiązała.

Krejcikova postawiła jednak zdecydowany opór. W pierwszej odsłonie żadna z zawodniczek nie zdołała zdominować gry w taki sposób, aby rozstrzygnięcie nastąpiło przed tie-breakiem, mimo że Muguruza prowadziła już 4:2. Czeszka doprowadziła jednak do wyrównania. W dwunastym gemie turniejowa dziewiątka miała  szansę, aby zakończyć seta. Nie wykorzystała jednak trzech piłek setowych i losy odsłony rozstrzygnął tie-break. W nim, wykorzystując czwartą okazję, Muguruza zakończyła seta. Wcześniej takiej szansy nie wykorzystała była liderka rankingu deblowego WTA.

W drugiej odsłonie rywalizacji hiszpańska tenisistka od początku narzuciła swoje warunki gry. To pozwoliło jej wyjść na prowadzenie, najpierw 3:1, a następnie 4:2. Co prawda Krejcikova wygrała jeszcze gema, ale trzy kolejne padły łupem półfinalistki imprezy z lat 2015 i 2018 i to ona sięgnęła po tytuł mistrzowski

Zwycięstwo przeciwko Krejcikovej sprawiło, że w poniedziałek Muguruza zostanie 13. rakietą świata. Z kolei Czeszka awansuje na najwyższą pozycję w karierze – 37.


Wyniki

Finał: 

Garbine Muguruza (Hiszpania, 9) – Barbora Krejcikova (Czechy) 7:6(6), 6:3