Dubaj. Muguruza zmierza do finału

Garbine Muguruza pokonała Arynę Sabałenkę 3:6, 6:3, 6:2 i po raz trzeci w karierze awansowała do półfinału Dubai Duty Free Tennis Championships. Hiszpanka to jedna z dwóch rozstawionych tenisistek, które znalazły się w półfinale rywalizacji w Dubaju.

W najlepszej ósemce tenisistek walczących o tytuł w pierwszym tegorocznym ,,tysięczniku” były trzy rozstawione tenisistki – Garbine Muguruza, Aryna Sabałenka i Elise Mertens. Los sprawił, że dwie pierwsze o miejsce w półfinale powalczyły między sobą. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w ciągu kilku dni. Przed tygodniem Hiszpanka i Białorusinka grały przeciwko sobie w drugiej rundzie imprezy w Doha. Zwycięsko z tej potyczki wyszła dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa. Potem dotarła do finału.

W tym tygodniu pierwsza rakieta Hiszpanii jest już o krok od kolejnego finału. Wszystko po tym jak w trzech setach pokonała Sabałenkę, mimo że w pierwszej partii to rywalka była górą. W dwóch kolejnych odsłonach Muguruza straciła łącznie pięć gemów i wygrała już 16. spotkanie w sezonie.

– Aryna zagrała dziś zdecydowanie lepiej niż w naszym poprzednim meczu. Zaprezentowała agresywny i zdecydowany tenis. Próbowała narzucić swoje warunki gry. Udało jej się to w pierwszym secie. Wtedy ja też postanowiłam zagrać bardziej odważnie. To dało efekt w postaci wygranej – podsumowała wydarzenia na korcie Hiszpanka, której kolejną rywalką będzie Elise Mertens. Deblowa partnerka Sabałenki w meczu ćwierćfinałowym pokonała Jessicę Pegulę.

W drugim półfinale powalczą Jil Teichmann i Barbora Krejcikova. Czeszka, była liderka światowego rankingu w grze podwójnej, straciła tylko dwa gemy w spotkaniu przeciwko Anastazji Potapowej. Z kolei Szwajcarka pokonała Cori Gauff. Teichmann i tenisistka zza Oceanu spotykały się już po raz trzeci w tym sezonie. Wcześniej dwukrotnie ze zwycięst cieszyła się Amerykanka. Tym razem górą była druga rakieta Szwajcarii.