Dubaj. Niełatwe losowanie Świątek. Na drodze Polki utytułowane rywalki

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/dubaidutyfreetennischampionships.com, foto: AFP

Poznaliśmy już układ turniejowej drabinki rozpoczynającego się wkrótce w Dubaju turnieju rangi WTA 1000. Iga Świątek zmagania rozpocznie w nim od drugiej rundy, a już na następnym etapie może czekać ją mecz z Garbine Muguruzą.

Za kilka dni najlepsza aktualnie polska singlistka zadebiutuje w prestiżowych zawodach Dubai Duty Free Tennis Championships. Rozstawiona z numerem ósmym tenisistka z Raszyna znalazła się w dolnej połówce drabinki, dzięki czemu z najwyżej notowaną uczestniczką zawodów – Eliną Switoliną spotkać może się dopiero w finale.

Pierwszą rywalkę Świątek wyłoni mecz Polony Hercog z jedną z kwalifikantek. Jeśli Polce przyjdzie zmierzyć się z 30-letnią Słowenką, będzie to dla niej idealna okazja na wyrównanie bilansu bezpośrednich z nią starć. Przypomnijmy, że w 2019 roku w finale zawodów w Lugano notowana obecnie na 57. pozycji rankingu zawodniczka w trzech setach pokonała naszą rozpoczynającą dopiero karierę reprezentantkę. Tym razem jednak faworytką spotkania byłaby 19-letnia mistrzyni Roland Garros.

Na kolejnych etapach rywalizacji Igę Świątek w Dubaju czekać będą coraz trudniejsze zadania. Już w drugim meczu Polka po raz pierwszy w karierze spotkać może się z mistrzynią Wimbledonu i Roland Garros  – Garbine Muguruzą. Jeśli uda jej się pokonać doświadczoną Hiszpankę w ćwierćfinale dojść może do jej starcia z rozstawioną z numerem trzecim Aryną Sabałenką. O awans do finału prestiżowych zawodów Polka zagrać może z kolei z Wiktorią Azarenką, Karoliną Pliszkovą czy Elise Mertens. W górnej połowie drabinki obok Eliny Switoliny rywalizować będą natomiast między innymi Petra Kvitova, Kiki Bertens czy Belinda Bencic.