Dubaj. Obrończyni tytułu nie wystąpi z powodu kontuzji

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

W turnieju WTA w Dubaju zabraknie obrończyni tytułu. Przyczyną nieobecności Simony Halep jest kontuzja pleców.

Turniej na kortach twardych w Dubaju rozpocznie się w niedzielę i potrwa do 13 marca. Przed rokiem triumfowała w nim Simona Halep, która w finale po bardzo wyrównanym meczu ograła Jelenę Rybakinę 3:6, 6:3, 7:6(5). Wiadomo już jednak, że Rumunka nie zdoła obronić tytułu z powodu kontuzji pleców, która zmusiła ją do wycofania się z imprezy.

29-latka poinformowała o tym fakcie za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Tenisistka z Konstancy jest wyraźnie zawiedziona. – Mam wspaniałe wspomnienia ze zdobycia mojego 20. tytułu WTA w Dubaju w zeszłym roku, więc jestem rozczarowana, że nie będę w stanie obronić tytułu. Życzę sukcesów ekipie turniejowej i wszystkim, którzy zaangażowali się w tę imprezę i nie mogę się doczekać powrotu w przyszłym roku – napisała trzecia zawodniczka światowego rankingu.

— Simona Halep (@Simona_Halep) March 4, 2021

Najlepszym rezultatem osiągniętym przez Simonę Halep w tym sezonie jest ćwierćfinał wielkoszlemowego Australian Open. Rumunka w drodze do niego wyeliminowała między innymi Igę Świątek. W 1/4 finału była jednak bez szans w starciu z 23-krotną mistrzynią wielkoszlemową Sereną Williams. Uległa jej 3:6, 3:6.