Dubaj. Pewne zwycięstwo Hurkacza

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz bez większych problemów pokonał Pawła Kotowa 7:5, 6:1. Pierwszy set był wprawdzie wyrównany, lecz w drugim Polak wyraźnie zaznaczył swoją dominację. Wrocławianin w ćwierćfinale turnieju ATP w Dubaju zmierzy się z liderem światowego rankingu, Novakiem Dżokoviciem.

Huberta Hurkacza po trudnym pojedynku z Aleksandrem Szewczenką czekało starcie z Pawłem Kotowem. Ponownie to Polak był faworytem tego meczu i tym razem spotkanie przebiegło w spokojniejszej atmosferze. Pierwszy set był wprawdzie wyrównany. Kotow dzielnie dotrzymywał kroku wrocławianinowi, ale ostatecznie to Hurkacz potwierdził, kto jest lepszym tenisistą.

Druga partia to już teatr jednego aktora, a był nim właśnie reprezentant Polski. 26-latek oddał przeciwnikowi tylko jednego gema, a cały set trwał zaledwie dwadzieścia pięć minut. Hubert Hurkacz odniósł więc drugie zwycięstwo w tegorocznym turnieju ATP w Dubaju, pokonując Pawła Kotowa 7:5, 6:1.

Następna faza imprezy to już ćwierćfinał, więc w stawce pozostali najlepsi zawodnicy. Polak w kolejnej rundzie trafił chyba na najtrudniejszego zawodnika, jakiego mógł sobie aktualnie wyobrazić. Mowa tu oczywiście o 22-krotnym triumfatorze turniejów wielkoszlemowych i liderze światowego rankingu, Novaku Dżokoviciu. Zapowiada się pasjonujący pojedynek!