Dubaj. Pewny triumf Hurkacza

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz udanie rozpoczął zmagania w Dubaju. Rozpoczynający zmagania od drugiej rundy Polak w dwóch setach pewnie pokonał Richarda Gasqueta. Doświadczony Francuz nie sprawił naszemu reprezentantowi większych problemów.

To było pierwsze starcie Huberta Hurkacza z Richardem Gasquetem. Rozstawiony z „13” Polak uznawany był za faworyta tego spotkania, ponieważ 34-latek z Francji daleki jest od swojej najlepszej dyspozycji. Niemniej, wciąż jest to tenisista, który potrafi zaskoczyć.

Jednakże już początek meczu był obiecujący dla Hurkacza. Polak szybko wyszedł na prowadzenie 3:0, a miał nawet break-pointa na 4:0. Ostatecznie drugie przełamanie nie nastąpiło, ale skuteczna gra serwisowa Polaka umożliwiła mu spokojne utrzymanie przewagi. W wygranym 6:3 secie Hurkacz zaserwował aż dziewięć asów.

Druga partia miała raczej podobny przebieg, choć poszczególne gemy były nieco bardziej wyrównane. Powodem tego stanu rzeczy było przede wszystkim to, że nieco słabiej zaczęło funkcjonować podanie wrocławianina. Mimo wszystko to on w dalszym ciągu dyktował warunki gry, a zdobyte w trzecim gemie przełamanie pozwoliło mu wypracować niezbędną do triumfu przewagę. Set zakończył się wynikiem 6:4. W kolejnej rundzie rywalem Hurkacza będzie rozstawiony z „3” Kanadyjczyk Denis Shapovalov lub Niemiec Jan-Lennard Struff.