Dubaj. Pierwszy turniejowy triumf Asłana Karacewa!

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Jeden z najbardziej skutecznych zawodników w tym sezonie, Asłan Karacew, pokonał Lloyda Harrisa 6:3, 6:2 w finale Dubai Duty Free Tennis Championships. Jest to pierwszy turniejowy triumf 27-letniego Rosjanina w imprezie głównego cyklu ATP.

Spotkanie finałowe rozpoczęło się od trzech imponujących gemów ze strony Karacewa. Zachwycający grą i skutecznością Rosjanin z każdą minutą udowadniał, że zasłużył na przyznaną mu przez organizatorów dziką kartę. Po 20 minutach półfinalista tegorocznego Australian Open miał nawet okazję wyjść na komfortowe prowadzenie 5:1, lecz nie wykorzystał żadnej z trzech piłek na przełamanie. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się rezultatem 6:3.

W drugiej odsłonie również pojawiła się szansa na objęcie przez 27-latka trzygemowego prowadzenia już na początku. Harris poradził sobie jednak z trudną sytuacją przy własnym serwisie i nie dopuścił do pojawienia się na tablicy wyników stanu 0:3. Nie udało mu się natomiast powtórzyć tej sztuki w siódmym gemie i Rosjanin wyszedł na prowadzenie 5:2. Po godzinie i piętnastu minutach gry Asłan Karacew wyserwował sobie zwycięstwo w meczu.

27-latek znalazł się na liście triumfatorów turnieju w Dubaju wśród takich nazwisk jak Nadal, Federer, Dżoković, Murray czy Wawrinka. W marcu ubiegłego roku Karacew plasował się w drugiej połowie trzeciej setki rankingu ATP. Zwycięstwo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zagwarantowało Rosjaninowi awans do Top 30 klasyfikacji. Lloyd Harris także poprawi swoją „życiówkę” i w najnowszym zestawieniu znajdzie się na 52. miejscu. Obaj tenisiści wystąpią w rozpoczynającym się 23 marca Miami Open.