Dubaj. Półfinał bez Biało-Czerwonych

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Żadna z reprezentantek Polski nie powalczy o finał turnieju Al Habtoor Tennis Challenge rangi ITF z pulą nagród 100 tysięcy dolarów. W ćwierćfinale odpadły Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch.

Jako pierwsza na korcie pojawiła się łodzianka, której przyszło zmierzyć się z Darią Snigur. Ukrainka do turnieju również dostała się jako kwalifikantka. Obie partie czwartkowego spotkania miały taki sam przebieg. Na początku Fręch dwukrotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą przełamania, ale zawodniczka naszych wschodnich sąsiadów za każdym razem od razu odrabiała stratę i doprowadzała do remisu 3:3. Później gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu aż do dziesiątego gema. W końcówce obydwu setów to Snigur zdobywała kluczowego „breaka” i po 75 minutach gry zapewniła sobie zwycięstwo.

Kawa o półfinał rywalizowała z doświadczoną Aną Bogdan. Polka dobrze rozpoczęła spotkania i odskoczyła na 2:0. Sześć następnych gemów padło jednak łupem Rumunki i to ona objęła prowadzenie 1:0 w meczu. W drugiej odsłonie spotkania mniej utytułowana rodaczka Simony Halep była lepsza od dwa przełamania i zasłużenie awansowała do najlepszej czwórki imprezy.

Katarzyna Kawa razem z Laurą Pigossi wystąpi jeszcze w ćwierćfinale gry podwójnej. Ich rywalkami będą Georgina Garcia-Perez i Sara Sorribes Tormo.


Wyniki

Ćwierćfinał singla

Ana Bogdan (Rumunia) – Katarzyna Kawa (Polska) 6:2 6:2

Daria Snigur (Ukraina, Q) – Magdalena Fręch (Polska, Q) 6:4 6:4