Dubaj. Radwańska bez powodzenia w pierwszej rundzie

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto:

Urszula Radwańska nie zrobiła furory w turnieju ITF (pula nagród: 25 tys. dolarów) w Dubaju. Nasza reprezentantka została rozstawiona z numerem siedem, jednak już w pierwszej rundzie uległa 2:6, 7:6(9), 2:6 Rosjance Anastazji Zacharowej. 

Po udanych występach we Francji i Rosji Radwańska wybrała się po rankingowe punkty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Występ w finale zaowocowałby najprawdopodobniej powrotem do grona dwustu najwyżej notowanych tenisistek w rankingu WTA. Tak dobrze jednak nie będzie.

Młodsza z sióstr Radwańskich już w pierwszej rundzie uległa 2:6, 7:6(9), 2:6 19-letniej Anastazji Zacharowej. Spotkanie od początku nie układało się po jej myśli, jednak końcówka drugiego seta dała nadzieję na szczęśliwy zwrot akcji. Radwańska obroniła bowiem w tie-breaku piłkę meczową i doprowadził do trzeciej partii. W niej jednak znów wyraźnie lepsza była przeciwniczka.

Zacharowa to jedna z wielu utalentowanych Rosjanek występujących na poziomie turniejów ITF. Pomimo młodego wieku ma na koncie sześć zwycięstw w zawodowych rozgrywkach. W rankingu WTA zajmuje aktualnie 254. miejsce.

Radwańska notowana jest natomiast na 216. pozycji. W niedawnej rozmowie z Polski Związkiem Tenisowym powiedziała, że jej celem jest powrót do czołowej setki rankingu.


Wyniki

Pierwsza runda:

Anastazja Zacharowa (Rosja) – Urszula Radwańska (Polska, 7) 6:2, 6:7(9), 6:2