Dubaj. Roger Federer nie przystąpi do rywalizacji

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Na ćwierćfinale zakończył pierwszy po 14 miesięcznej przerwie występ Roger Federer. Po Dosze kolejnym przystankiem na tenisowej drodze Szwajcara miał być Dubaj. 20-krotny mistrz wielkoszlemowy postanowił jednak zmienić plany.

W środę kibice Rogera Federera po raz pierwszy od ponad roku mogli zobaczyć idola w akcji. W meczu drugiej rundy tenisista z Bazylei pokonał w trzech setach Daniela Evansa, a dzień później uległ Nikołozowi Basilaszwiliemu i pożegnał się z rywalizacją. Z Kataru Szwajcar miał się przenieść do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jednak za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że nie zawita w tym roku na Dubai Tennis Championships.

– Wspaniałym uczuciem był dla mnie powrót do cyklu ATP. Cieszyłem się każdą minutą spędzoną na korcie w Dosze. Uznałem jednak, że teraz najlepiej będzie, gdy skupię się na treningu i dlatego nie wystąpię w Dubaju – napisał na Twitterze tenisista z Bazylei.

Tym samym były lider rankingu ATP powraca do treningów i nie wiadomo kiedy ponownie pojawi się w rywalizacji turniejowej. Już wcześniej Federer zrezygnował z występu w Miami, a priorytetem jest dla niego tegoroczny Wimbledon. Jednak nie wyklucza również występów na mączce.