Dubaj. Trzy polskie zwycięstwa

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Wtorek był bardzo dobrym dniem dla polskich tenisistek, które startują w turnieju ITF w Dubaju. W zawodach z pulą nagród w wysokości 100.000$ przegrała co prawda Urszula Radwańska, ale do drugiej rundy singla awansowały Magdalena Fręch oraz Katarzyna Kawa. Ta ostatnia na dodatek wygrała także mecz deblowy.

Urszula Radwańska miała zdecydowanie najtrudniejsze losowanie ze wszystkich naszych tenisistek. Krakowianka dostała od organizatorów „dziką kartę” i trafiła na rozstawioną z numerem pięć Sarę Sorribes Tormo. W pierwszej partii nie ugrała nawet gema. W drugiej było już zdecydowanie lepiej, ale nadal to Hiszpanka była lepsza – zwyciężyła 6:0, 6:4 i wyrzuciła Radwańską z turnieju.

Dużo lepsze wieści mamy w przypadku pozostałych Polek. Magdalena Fręch musiała przebijać się przez eliminacje, ale trafiła na inną tenisistkę, mającą za sobą rywalizację o miejsce w głównej drabince – Walentinę Iwachnienko. Nasza zawodniczka nie miała problemów z pokonaniem Rosjanki, wygrywając 6:3, 6:2. W drugiej rundzie Fręch zmierzy się z Anną-Leną Friedsam. Niemka ograła w dwóch setach rozstawioną z numerem cztery Bernardę Perę.

Na podstawie rankingu WTA do drabinki dostała się Katarzyna Kawa. Ostatnia z Polek miała dobre losowanie, bo również trafiła na kwalifikantkę – Akgul Amanmuradovą z Uzbekistanu. To spotkanie także trwało dwa sety, a nasza tenisistka zwyciężyła dość pewnie – 6:4, 6:2. W drugiej rundzie zadanie będzie już trudniejsze. Po drugiej stronie siatki stanie rozstawiona z numerem sześć Tatjana Maria.

We wtorek Kawa rywalizowała również w deblu, wspólnie z Larą Pigossi. Polka i Brazylijka pokonały Bernardę Perę oraz Tamarę Zidansek 6:4, 6:7(1), 10-7. Ich kolejnymi rywalkami będą rozstawione z numerem trzy Hiszpanki – Georgina Garcia-Perez i Sara Torribes Tormo.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Sara Sorribes Tormo (Hiszpania, 5) – Urszula Radwańska (Polska, WC) 6:0, 6:4
Magdalena Fręch (Polska, Q) – Walentina Iwachnienko (Rosja, Q) 6:3, 6:2
Katarzyna Kawa (Polska) – Akgul Amanmuradova (Uzbekistan, Q) 6:4, 6:2

Pierwsza runda debla:
K. Kawa, L. Pigossi (Polska, Brazylia) – B. Pera, T. Zidansek (USA, Słowenia) 6:4, 6:7(1), 10-7