Dubaj. Tsitsipas nie zwalnia tempa, Paire broni piłki meczowe

Stefanos Tsitsipas udanie rozpoczął rywalizację w Dubai Duty Free Tennis Championships, gdzie w ubiegłym roku dotarł do finału. Tym razem w pierwszej rundzie pokonał Pablo Carreno Bustę w dwóch setach. Z kolei Benoit Paire obronił trzy piłki meczowe z Marinem Cziliciem.

Stefanos Tsitsipas, po tym, jak obronił tytuł w Marsylii, przeniósł się do Dubaju. Grek w pierwszej rundzie mierzył się z Pablo Carreno Bustą. Początek spotkania pomyślnie ułożył się dla ateńczyka, który objął prowadzenie 3:0. Tsitsipas stracił jednak koncentrację i pozwolił Hiszpanowi na odrobienie strat. Od tego momentu sytuacja na korcie stała się wyrównana i dopiero w tie-breaku Grek zyskał znaczącą przewagę. Druga partia potoczyła się już całkowicie pod dyktando faworyta i ostatecznie oddał on rywalowi tylko gema w drugiej odsłonie. Kolejnym przeciwnikiem Tsitsipasa będzie Alexander Bublik.

Z kolei Benoit Paire miał jeszcze trudniejszą przeprawę niż Tsitsipas. Francuz był już o krok od odpadnięcia z turnieju i to cztery razy. Marin Czilic miał okazję do zakończenia pojedynku w drugim, a potem w trzecim secie, ale Paire pokazał waleczność i w tie-breaku trzeciej partii zdominował Chorwata. Tym samym tenisista z Avinion wziął rewanż za porażkę w tegorocznym Australian Open i przerwał serię pięciu przegranych meczów z Cziliciem.

Wtorek nie był dobrym dniem dla turniejowej „czwórki” i „piątki”. Z imprezą pożegnali się odpowiednio Fabio Fognini i Roberto Bautista Agut. Włoch przegrał w trzech setach z Danielem Evansem, natomiast Hiszpan uległ w dwóch partiach Janpwi-Lennardowi Struffowi.

Do drugiej rundy awansowali także m.in. Filip Krajinović i Pierre-Hugues Herbert.

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania) 7:6 (1), 6:1

Daniel Evans (Wielka Brytania) – Fabio Fognini (Włochy, 4) 3:6, 6:4, 7:5

Jan-Lennard Struff (Niemcy) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 5) 7:6 (2), 7:5

Benoit Paire (Francja, 8) – Marin Czilić (Chorwacja) 2:6, 7:5, 7:6 (1)

Dennis Novak (Austria, Q) – Prajnesh Gunneswaran (Indie, WC) 6:4, 6:3

Yasutaka Uchiyama (Japonia, Q) – Yen-Hsun Lu (Tajwan) 3:6, 6:1, 6:2

Filip Krajinović (Serbia) – Joao Sousa (Portugalia) 4:6, 6:3, 6:3

Pierre-Hugues Herbert (Francja) – Yoshihito Nishioka (Japonia) 7:5, 6:2