Dubaj. Udany początek turnieju dla Alicji Rosolskiej

/ Izabela Modrzewska , źródło: własne, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska w parze z Norweżką Ulrikke Eikeri zwyciężyły w pierwszej rundzie WTA 1000 w Dubaju. Ich przeciwniczkami były Alex Gaurachi oraz Erin Routliffe, była partnerka deblowa polskiej tenisistki. Zawodniczki zakończyły współpracę po turnieju w Dosze z powodu nieudanych startów w tym roku.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od przełamania serwisu przez parę polsko-norweską. Rosolska i Eikeri od początku dominowały na korcie, wygrywając następne trzy gemy. Przy stanie 4:0, Nowozelandka i Chilijka po raz pierwszy wygrały swoje podanie. Kolejnego gema serwisowego też zapisały na swym koncie, ale ostatecznie ich przeciwniczki wygrały tę partię spotkania.

Druga odsłona była dużo bardziej wyrównana. Chociaż początek również należał do Alicji i Ulrikke, które pewnie wygrały cztery gemy z rzędu. Jednak w tym momencie rywalki wróciły do gry. Gaurachi w raz z Routliffe szybko wykorzystały błędy oponentek by ostatecznie doprowadzić do stanu 5:5. Ostateczne rozstrzygnięcie na korzyść polsko-norweskiej pary nastąpiło w tiebreaku.

W drugiej rundzie turnieju deblistki zmierzą się z Amerykanką Desirae Krawczyk oraz Demi Schuurs, które w Dubaju rozstawione są z numerem trzecim.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

A. Rosolska, U. Eikeri (Polska, Norwegia) – A. Guarachi, E. Routliffe (Chile, Nowa Zelandia) 6:2, 7:6(3)