Duży awans Świątek

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek od poniedziałku będzie 88. tenisistką na świecie. Dzięki znakomitemu występowi w Lugano, Polka awansowała o 27 pozycji. Oznacza to, że warszawianka będzie pierwszą rakietą Polski.

Iga Świątek coraz lepiej radzi sobie na światowych kortach. Mimo że nie ma jeszcze 18 lat, to od poniedziałku zadebiutuje w Top 100 rankingu WTA. Polka w swoim trzecim występie w głównym cyklu dotarła do finału imprezy w Lugano, gdzie uległa, po zaciętym meczu, Słowence Polonie Hercog 3:6, 6:3, 3:6.

Dzięki temu sukcesowi Świątek zdobyła 174 punkty do rankingu, a to pozwoli na awans o 27 pozycji. W najnowszym zestawieniu nasza tenisistka będzie zajmowała 88. miejsce, co oznacza, że będzie najwyżej klasyfikowaną Polką. O jedno oczko wyprzedzi Magdę Linette, która po Angieszce Radwańskiej przewodziła w polskiej stawce.

Świątek zaczynała sezon 2019 na 186. lokacie, a więc postęp jest ogromny. Na tak szybki awans pozwoliły dobre występy w Australian Open, Budapeszcie i Lugano. Warszawianka udowadnia swoją grą, że na tym nie poprzestanie, a kolejne skoki w rankingu to tylko kwestia czasu.