Dwie nagrody dla Murraya

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Andy Murray po zakończeniu minionego sezonu zbiera wiele wyróżnień za rok, który okazał się zdecydowanie najlepszym w jego karierze. Niedawno Szkot otrzymał nagrody od BBC oraz LTWA.

We wtorek dokonania Murraya, który w minionym sezonie wygrał swój pierwszy turniej wielkoszlemowy (US Open), zdobył złoty medal olimpijski i dotarł do finału Wimbledonu, doceniło stowarzyszenie LTWA (Lawn Tennis Writers’ Association). Szkot został doceniony za zasługi dla brytyjskiego tenisa. Murray nie był jedynym wyróżnionym, albowiem nagrody otrzymali również Brytyjczyk Jonathan Marray i Duńczyk Frederik Nielsen, którzy wygrali grę podwójną podczas Wimbledonu, oraz Roger Federer. Szwajcar, zwyciężając w tym roku w Londynie, odniósł siódmy triumf na kortach All England Clubu, dzięki czemu wyrównał rekord należący do Williama Renshawa i Pete’a Samprasa.

Niedługo później na Murraya spłynął następny zaszczyt. BBC uznała, że tenisista był najwybitniejszym szkockim sportowcem w 2012 r. By zdobyć nagrodę Scotland Sport Nation Sportsperson of the Year for 2012, Murray musiał pokonać Chrisa Hoya (kolarstwo torowe), Paula Lawriego (golf), Katherine Grainger (wioślarstwo) oraz Ricky’ego Burnsa (boks). Panel ekspertów najwięcej głosów oddał na Murraya.

To był niesamowity rok dla szkockiego sportu, przy okazji najlepszy rok w mojej karierze, więc dziękuję bardzo wszystkim, którzy na mnie głosowali. Jestem niezwykle dumny – skomentował wręczone mu wyróżnienia Murray.