Dwóch Polaków w Top 100

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak awansował o dwie pozycje i zameldował się w najlepszej setce tenisistów. Dotychczasową, 44, lokatę utrzymał Hubert Hurkacz. Od dziś nowe „życiówki” mają Taylor Fritz i Reilly Opelka.

Nasza najlepsza rakieta nie zmieniła miejsca. Hubert Hurkacz jest cały czas na 44. miejscu. A o poprawę tej pozycji powalczy w tym tygodniu podczas turnieju w Waszyngtonie. Dużo powodów do radości sprawił nam drugi Polak. Kamil Majchrzak ciężko pracował i znalazł się wreszcie w najlepszej setce notowania. Piotrkowianin po przejściu kwalifikacji w Atlancie, przegrał z Matthewem Ebdenem. Jednak pozostawił dobre wrażenie po swojej grze i przesunął się o dwie lokaty w rankingu. Majchrzak o kolejne zwycięstwa powalczy w zaczynającym się dziś turnieju ATP Challenger Tour w Sopocie.

W Top 10 doszło do jednego przetasowania. Fabio Fognini awansował na 9. miejsce. Spychając tym samym Daniła Miedwiediewa. Na prowadzeniu pozostaje Novak Dżoković przed Rafaelem Nadalem. Trzeci jest Roger Federer.

Duży spadek zaliczył Leonardo Mayer. Argentyńczyk przesunął się o 30 miejsc w dół. Dużo stracił również Nicolas Jarry. W drugą stronę powędrowali natomiast Andriej Rublow (awans o 29 pozycji), Albert Ramos (o 16) i Reilly Opelka (o 14).

Dla wysokiego Amerykanina to zarazem wywalczenie nowej „życiówki”. Od dziś jest 43. Także nowy rekord zapisał jego rodak Taylor Fritz, który jest 28. Na najwyższe pozycji wskoczyli też Miomir Kecmanović, Juan Ignacio Londero, Aleksiej Popyrin oraz Alexander Bublik.

W notowaniu najlepszych deblistów na czwartym miejscu plasuje się Łukasz Kubot. Na prowadzeniu pozostają mistrzowie Wimbledonu Robert Farah i Juan Sebastian Cabal.