Dyrektor US Open rezygnuje z funkcji

/ Dominika Opala , źródło: www.espn.com /własne, foto: AFP

David Brewer, dyrektor US Open, ustąpi ze stanowiska po tegorocznej edycji nowojorskiego szlema. Pełnił on tę funkcję od 2012 roku. Za jego kadencji wprowadzono m.in. zegar odmierzający czas podczas rozgrzewki.

Informację o rezygnacji Davida Brewera podała Amerykańska Federacja Tenisowa. Wiadomość o odejściu pojawiła się miesiąc po tym, jak nowym sędzią głównym US Open został Soeren Friemel, zastępując Briana Earleya, który po 26 latach odszedł na emeryturę.

David Brewer związany jest z Amerykańską Federacją Tenisową od 1997 roku. Funkcję dyrektora turnieju pełnił od 2012 roku, a ponadto jest także dyrektorem części organizacji zajmującej się tenisem zawodowym. Z obu tych stanowisk odejdzie po zakończeniu tegorocznej edycji US Open.

W czasie swojego kierownictwa Brewer wprowadził wiele innowacji i podejmował różne inicjatywy. Przyczynił się do stosowania zegarów odmierzających czas podczas rozgrzewki i przed serwisem oraz kontynuował rozprzestrzenianie systemu „Hawk-Eye”. Z kolei w eliminacjach dopuszczono do stosowania coachingu w przerwach. Odegrał też kluczową rolę we wprowadzeniu turnieju na wózkach w ramach US Open. Jako lider USTA dbał o przeprowadzenie remontów na obiekcie w Cincinnati, aby dostosować go do imprez ATP i WTA.

Brewer pozostanie konsultantem Amerykańskiej Federacji Tenisowej i pomoże w wyborze nowego dyrektora US Open.


Wyniki

NULL