Dżoković coraz bliżej obrony tytułu. Nie dał szans Goffinowi

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Novak Dżoković został pierwszym półfinalistą Wimbledonu. Jak na razie stracił w turnieju tylko jednego seta, którego skradł mu Hubert Hurkacz. W ćwierćfinale obrońca tytułu bez większych problemów pokonał natomiast 6:4, 6:0, 6:2 Davida Goffina.

Patrząc na końcowy rezultat trudno w to uwierzyć, ale to Belg był lepszym zawodnikiem na początku spotkania. Popełniał bardzo mało błędów i zwłaszcza ze strony forhendowej potrafił zaskoczyć przeciwnika. Objął nawet prowadzenie 4:3 z przewagą przełamania. Wydawało się, że stać go na wygranie seta, a tymczasem… do końca pojedynku powiększył swój dorobek o zaledwie dwa gemy.

Lepsza dyspozycja lidera rankingu ATP nałożyła się na słabszą postawę Belga. W konsekwencji Goffin był zupełnie bezradny, a na korcie centralnym wiało nudą. Mecz stał się wyjątkowo jednostronny. Najlepiej świadczy o tym seria 12(!) wygranych punktów z rzędu przez Dżokovicia w połowie drugiego seta. Równie imponująca była seria wygranych gemów. Jak ,,Nole” zaczął zwycięską passę przy stanie 3:4 w pierwszym secie, tak na chwilę przystopował dopiero przy prowadzeniu 1:0 w trzecim.

Hubert Hurkacz pozostaje zatem jedynym zawodnikiem w tegorocznej edycji Wimbledonu, który ugrał seta w starciu przeciwko obrońcy tytułu. Polak też najdłużej stawiał mu opór – równo trzy godziny. Dla porównania spotkanie Serba z Davidem Goffinem trwało niespełna dwie godziny.

Półfinałowym przeciwnikiem lidera rankingu ATP będzie lepszy z pary Roberto Bautista Agut – Guido Pella.