Dźoković: Finał z Federerem był jednym z dwóch moich najlepszych meczów

/ Dominika Opala , źródło: www.tennisworldusa.org /własne, foto: AFP

Zarówno Novak Dźoković, jak i Roger Federer zagrają w Cincinnati pierwszy turniej od finału Wimbledonu, którego byli głównymi aktorami. W Londynie górą był Serb, choć Szwajcar miał dwie piłki mistrzowskie. Tenisista z Bazylei będzie miał okazję do rewanżu podczas Western & Southern Open.

W wywiadzie dla Tennis TV Novak Dźoković wrócił wspomnieniami do tegorocznego finału Wimbledonu – Ten mecz należy do dwóch, trzech najlepszych, jakie kiedykolwiek grałem. Finał z Nadalem podczas Australian Open, który trwał prawie sześć godzin i właśnie ten z Rogerem – opisywał lider światowego rankingu. – To najbardziej ekscytujące i wymagające pojedynki, jakie przyszło mi grać.

Zarówno Federer, jak i Dźoković nie wystąpili w turnieju rangi Masters 1000 w Montrealu – To była trudna decyzja. Uwielbiam grać w Kanadzie, ale razem z moim teamem zdecydowaliśmy, że dodatkowy tydzień przerwy będzie dobry w związku z przygotowaniami do Cincinnati i US Open – tłumaczył 16-krotny mistrz wielkoszlemowy. – Spędziłem czas z rodziną, czego bardzo potrzebowałem po Wimbledonie i po finale, który był bardzo wymagający mentalnie – dodał.

W ubiegłym roku Dźoković pierwszy raz w karierze sięgnął po tytuł w Cincinnati. W finale pokonał Federera. Tym samym tenisista z Belgradu skompletował wszystkie trofea w imprezach rangi Masters 1000 – Kilka lat próbowałem skompletować Mastersa. Grałem tu cztery finały i nie mogłem wykonać ostatniego kroku. Rok temu, grając przeciwko Rogerowi, najbardziej utytułowanemu zawodnikowi w tej imprezie, zagrałem najlepszy mecz – cieszył się „Nole”. – To była wielka ulga i pozwoliło mi to na granie mojego najlepszego tenisa potem podczas US Open i przez resztę sezonu.

Dźoković i Federer mogą spotkać się ponownie w Cincinnati. Tym razem do tego starcia może dojść w półfinale. Czy jeśli się zmierzą, to ponownie dostarczą kibicom emocji na miarę finału Wimbledonu?

Zanim jednak to nastąpi muszą wygrać po trzy mecze. Serb rozpocznie rywalizację od pojedynku z Samem Querreyem, a Szwajcar z Juanem Ignacio Londero.