Dżoković i Federer docenieni przez Toniego Nadala

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.ubitennis.net, foto: AFP

Toni Nadal za najlepszego tenisistę ostatnich lat uważa Rogera Federera. Jednak najtrudniejszym rywalem dla jego bratanka, Rafy, jest Novak Dżoković. Taką opinią podzielił się w programie stacji Eurosport „Players Cut”.

Stryj oraz były trener 19-krotnego mistrza Wielkiego Szlema został zapytany o opinię na temat rywalizacji trzech największych tenisistów ostatnich lat. – Dla mnie Roger jest wspaniałym zawodnikiem, lubię oglądać jego grę. Gdybym nie był wujkiem lub trenerem Rafaela, to chciałbym, aby Federer wygrywał wszystkie mecze. Podoba mi się jego elegancka gra – ocenił Szwajcara były trener Nadala.

Toni Nadal uznał też tenisistę z Bazylei za najlepszego zawodnika w historii. – Federer jest najlepszym tenisistą wszech czasów. Może przed Rodem Laverem czy Rafą, który nie jest tak daleko. Obecnie jednak to Federer jest najlepszy – przyznał były trener rekordzisty pod względem tytułów mistrzowskich na kortach Rolanda Garrosa.

Podczas wywiadu został także doceniony obecny lider rankingu ATP, którego Toni Nadal uważa za najtrudniejszego rywala swojego bratanka. – Zawsze trudniej nam się grało z Dżokoviciem. Nie chodzi o to, który z nich jest lepszy. Kiedy gramy przeciwko Federerowi, to znamy sposób, w jaki go pokonać. Już przed wejściem na kort, wiem, co trzeba zrobić. Gdy gramy przeciwko Dżokoviciowi, nie wiemy dokładnie, co mamy robić. To jest trudniejsze dla mnie i dlatego wolę grać przeciwko Federerowi – przyznał Hiszpan.

Obecnie z powodu pandemii koronawirusa tenisowa rywalizacja na całym świecie jest wstrzymana. Wznowienie zmagań zaplanowane jest na początek sierpnia. Jednak sytuacja jest dynamiczna i decyzje co do kolejnych turniejów są podejmowane na podstawie oceny sytuacji epidemiologicznej. Na początku czerwca ma zapaść decyzja co z sierpniowymi turniejami na amerykańskich kortach oraz US Open.