Dźoković i Federer poznali pierwszych rywali

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Denis Shapovalov pokonał Francesa Tiafoe 6:4, 6:2, a Alberto Ramos-Vinolas wygrał z Marinem Cziliciem 6:4, 6:4 w poniedziałkowych meczach pierwszej rundy Rolex Shanghai Masters. Kanadyjczyk i Hiszpan we wtorek i środę powalczą odpowiednio z Novakiem Dźokoviciem i Rogerem Federerem.

Lider rankingu i trzeci w zestawieniu najlepszych tenisistów świata Szwajcar w pierwszej rundzie ostatniego w tym roku turnieju rangi ATP Masters 1000 mają wolny los. W poniedziałek obaj tenisiści poznali rywali, z którymi we wtorek (Federer) i środę (Dźoković) powalczą o trzecią rundę.

Przeciwnika Novaka Dźokovicia miał wyłonić pojedynek między Denisem Shapovalovem i Francesem Tiafoe. Poniedziałkowe spotkanie było trzecim tegorocznym meczem między Kanadyjczykiem a Amerykaninem. Mecz pierwszej rundy wygrał reprezentant kraju Klonowego Liścia. Jest to jego trzecie tegoroczne zwycięstwo nad tenisistą Stanów Zjednoczonych. Dotychczas Shapovalov i Dźoković grali ze sobą dwukrotnie. Oba pojedynki wygrał reprezentant Serbii.

Z kolei dwukrotny zwycięzca turnieju w Szanghaju w meczu drugiej rundy spotka się z Alberto Ramosem-Vinolasem. Hiszpan w poniedziałkowym meczu pierwszej rundy pokonał Marina Czilicia. W meczu z mistrzem US Open 2014 Hiszpan ani razu nie bronił się przed utratą serwisu, a sam odebrał podanie rywalowi dwukrotnie. Tenisista z Półwyspu Iberyjskiego i Szwajcar spotkali się dotychczas dwukrotnie. Przed siedmioma laty na Wimbledonie górą był Federer, a przed czterema laty w Szanghaju Hiszpan wziął rewanż.

Poza Denisem Shapovalovem i Alberto Ramosem-Vinolasem do drugiej rundy Rolex Shanghai Masters awansowali także Gael Monfils i Fabio Fognini. Rozstawiony z numerem dziewiątym Francuz pokonał w trzech setach Lorenzo Sonego i we wtorek zagra z Hubertem Hurkaczem. Z kolei Włoch zepsuł urodziny Sama Querre’a, pokonując Amerykanina w dwóch setach.

Gael Monfils (Francja, 9) – Lorenzo Sonego (Włochy) 7:5, 6:7(1), 6:3

Fabio Fognini (Włochy, 10) – Sam Querrey (USA) 6:4, 6:2

Vasek Pospisil (Kanada, Q) – Diego Schwartzman (Argentyna, 14) 7:6(2), 6:2

Denis Shapovalov (Kanada) – Frances Tiafoe (USA) 6:4, 6:2

Andy Murray (Wielka Brytania, WC) – Juan Ignacio Londero (Argentyna, Q) 2:6, 6:2, 6:3

Pablo Carreno Busta (Hiszpania, Q) – Ze Zhang (Chiny, WC) 6:3, 2:6, 6:4

Alberto Ramos-Vinolas (Hiszpania) – Marin Czilić (Serbia) 6:4, 6:4

Michaił Kukuszkin (Kazachstan) – Miomir Kecmanovic (Serbia) 7:6(4), 6:4

Cameron Norrie (Wielka Brytania) – Gilles Simon (Francja) 7:5, 6:2

Benoit Paire (Francja) – Marco Cecchinato (Włochy, Q) 6:2, 7:5

Jeremy Chardy (Francja) – Kyle Edmund (Wielka Brytania) 6:4, 7:6(3)

Christian Garin (Chile) – Pablo Cuevas (Urugwaj) 6:1, 6:4