Dźoković jeszcze odpocznie

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Novak Dźoković nie wystąpi w tegorocznej edycji Rogers Cup. Czterokrotny mistrz turnieju w Montrealu o swej decyzji poinformował w specjalnie wydanym oświadczeniu.

Serbski tenisista przed niespełna dwoma tygodniami w niesamowitym finale Wimbledonu pokonał Rogera Federera i sięgnął po szesnasty tytuł mistrza Wielkiego Szlema. Od tego czasu mieszkający w Monte Carlo lider rankingu ATP odpoczywa. Do rywalizacji miał powrócić na początku sierpnia w Montrealu. Teraz wiadomo, że do tego nie dojdzie.

– Bardzo mi przykro poinformować, że nie wystąpię w tegorocznej edycji Rogers Cup. Wraz ze sztabem podjęliśmy decyzję o dłuższej przerwie i odpoczynku. Uwielbiam Kanadę gdzie mam wielu przyjaciół i zawsze czuje się jak w domu. Już nie mogę się doczekać, gdy ponownie będę mógł przyjechać do Montrealu – poinformował czterokrotny mistrz Rogers Cup.

Podczas rozpoczynającej się 5 sierpnia imprezy zabraknie również Juana Martina del Potro. Argentyńczyk wciąż przechodzi rehabilitację po operacji rzepki, jaką przeszedł 22 czerwca.

– Oczywiście chcielibyśmy gościć Dźokovicia  co roku, ale rozumiemy jego decyzję i życzymy szybkiego powrotu do gry. Jeżeli chodzi o Del Potro, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i mamy nadzieję zobaczyć go na kortach w niedalekiej przyszłości – skomentował nieobecność Serba i Argentyńczyka Eugene Lapierre, dyrektor turnieju Rogers Cup.

W związku z rezygnacją z występu Dźokovicia, najwyżej rozstawionym tenisistą będzie Rafael Nadal. Miejsce nieobecnych w drabince turniejowej zajmą z kolei Richard Gasquet i Michaił Kukuszkin.