Dżoković opowiadział co zmieniłby w tenisie. Terminarz rozgrywek wyglądałby zupełnie inaczej

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Novak Dżoković przyznał w wywiadzie udzielonym kanałowi Sport Klub Tenis, że gdyby miał możliwość zmienić coś w tenisie, to korekty dotyczyłyby kalendarza startów. Lider rankingu ATP odniósł się też do kwestii rzucania rakietą.

Niejednokrotnie kibice oglądający mecze tenisowe są świadkami, jak tenisiści rzucają rakietą ze zdenerwowania. Na ten temat w udzielonym wywiadzie wypowiedział się serbski tenisista.

– Za każdym razem, gdy rzucam rakietą, czuje się winny. Wiem, że nie powinienem tak robić. Takie postępowanie nie jest odpowiednie. Tym bardziej, gdy obserwują mnie przyszli tenisiści. Powinienem dawać przykład. Niektórzy uważają, że rzucenie rakietą ma pobudzić zawodnika. Ja jednak nie jestem zwolennikiem takiego zachowania – przyznał w rozmowie z kanałem Sport Klub Tenis tenisista z Belgradu.

Z powodu obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa władze światowego tenisa zastanawiają się jak zaplanować rozgrywki, gdy sytuacja wróci do normy, aby jak najmniej turniejów zostało odwołanych. Z kolei w udzielonym wywiadzie Dżoković opowiedział, jakie on wprowadziłby zmiany w kalendarzu, gdyby to od niego zależało.

– Pierwszą rzeczą, jaką bym zrobił planując kalendarz tenisowych rozgrywek, byłoby danie więcej odpoczynku zawodnikom. Według mnie przerwa między Australian Open i Roland Garros jest zbyt długa. W moim kalendarzu pierwsza lewa Wielkiego Szlema w sezonie rozgrywana by była w marcu. Dawałoby to około 2,5 miesiąca przerwy w rozgrywkach. Inną sprawą są też odstępy pomiędzy poszczególnymi turniejami wielkoszlemowymi. Według mnie Roland Garros, Wimbledon oraz US Open nie są zaplanowane w zbyt krótkich odstępach czasu – opowiedział o swojej wizji kalendarza turniejowego Serb.

Obecnie w rozgrywkach tenisowych od blisko dwóch miesięcy trwa przerwa z powodu pandemii COVID-19. Na tę chwilę rywalizacja jest zawieszona do 13 lipca. Nie wiadomo jednak czy zmagania zostaną wznowione w terminie. Sytuacja jest monitorowana i decyzje są podejmowane na bieżąco.