Dżoković pomaga serbskim tenisistom – startuje TSS Tour

/ Tomasz Górski , źródło: https://mondo.ba/Sport, foto: AFP

Stowarzyszenie Tenisowe Serbii we współpracy z najlepszym tenisistą na świecie Novakiem Dżokoviciem zorganizuje „TSS Tour”. Będzie to seria turniejów z wysokimi nagrodami pieniężnymi dla serbskich tenisistów.

Tenisiści z Serbii, podobnie jak wszyscy inni sportowcy, spędzili ostatnie tygodnie w izolacji z powodu pandemii koronawirusa. Sezon został oficjalnie odwołany do połowy lipca, a Serbski Związek Tenisowy musiał zmienić i dostosować plan na ten rok w nowej sytuacji.

Serbski związek chce zapewnić graczom najwyższą jakość przygotowań do początku sezonu zawodów w dziedzinie międzynarodowego tenisa. Dlatego TSS we współpracy z najlepszym graczem na świecie Novakiem Dżokoviciem zorganizuje „TSS Tour” dla starszych graczy, aby mogli zdobywać wysokie nagrody pieniężne.

– Zdaję sobie sprawę z problemów, z jakimi boryka się duża liczba tenisistów z naszego kraju. Jestem w kontakcie z wieloma i wiem, że przechodzą oni poważne trudności. Właśnie dlatego postanowiliśmy wspólnie opracować plan, który pomoże graczom pokonać ten okres – powiedział Novak Dżoković.

Pierwsza rakieta na świecie, która wcześniej zaproponowała plan pomocy wszystkim tenisistom z niższej pozycji na liście ATP, wyjaśniła, jak powstał program i jak będzie wyglądał finalnie projekt.

– Rozegranych zostanie sześć turniejów dla seniorów, zapewnione zostaną fundusze z nagrodami, zorganizujemy również konkursy dla juniorów, a jeśli to konieczne, pomogę z funduszami osobistymi, aby wszystko było utrzymane na wysokim poziomie. Ponadto zapewniam maksymalne wsparcie dla uczestników i organizatorów w sensie promocji, ale także w jakikolwiek inny niezbędny sposób – stwierdził Dżoković.

Serbski tenisista Danilo Petrović również udzielił wielkiego wsparcia w uruchomieniu tego programu.

– Chciałbym również podziękować Danilo Petroviciowi, który odgrywa wielką rolę w realizacji projektu i który pomógł nam wymyślić taki program. Przypominam również, że wszystkie konkursy będą szanować środki bezpieczeństwa zdrowotnego, ponieważ ochrona zdrowia wszystkich uczestników jest jednym z naszych priorytetów – podsumował Dżoković.

Oprócz tej serii turniejów, TSS pozostawi federacjom regionalnym organizację turniejów we wszystkich kategoriach wiekowych, a liczba turniejów zależy od oceny każdej federacji regionalnej i od liczby chętnych.

Prezes TSS Mirko Petrović podziękował Novakowi Dżkovciowi za wyjątkową reakcję i chęć pomocy tenisowi serbskiemu.

– Jesteśmy dumni ze wsparcia Dżokovicia i zaspokojenia naszych potrzeb na przestrzeni lat oraz umożliwienia tenisowi życia i rozwoju w Serbii. Ciężko pracujemy nad tym projektem. szczegóły organizacyjne, aby wszystko szło idealnie, a jednak zgodnie z obecną sytuacją, do której musimy się dostosować. Wierzę, że turnieje pomogą tenisistom przede wszystkim finansowo – stwierdził Mirko Petrović.