Dźoković zmierza po tytuł

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Novak Dźoković wygrał z Lucasem Pouille’em 7:6(2), 6:2 w ćwierćfinale Southern&Western Open 2019 i pewnie zmierza po obronę tytułu mistrzowskiego w Cincinnati. Piątkowa zwycięstwo to dziesiąty wygrany mecz Serba z rzędu.

Broniący tytułu tenisista z Bałkanów przybył na imprezę rozgrywaną w amerykańskim stanie Ohio po miesięcznej przerwie od występów. I jak widać, ten rozbrat bardzo dobrze mu zrobił. W trzecim meczu za Oceanem Dźoković nie stracił seta. Tym razem z liderem rankingu przegrał Lucas Pouille.

Ostatni raz Francuz i Serb spotkali się w półfinale tegorocznego Australian Open i tenisista trójkolorowych ugrał tylko cztery gemy. Piątkowy mecz był bardziej zacięty, ale obrońca tytułu cały czas miał sytuację pod kontrolą. Bardziej wyrównana była pierwsza partia. W drugiej odsłonie Pouille spuścił już z tonu. To pozwoliło rywalowi objąć prowadzenie odpowiednio 3:0 i 4:1. Po piątym gemie Dźoković poprosił o przerwę medyczną z powodu bólu łokcia. To jednak nie wpłynęło na dyspozycję obrońcy tytułu, który kilka minut później już się cieszył z awansu do półfinału.

W tym Serb zmierzy się z Daniiłem Miedwiediewem. Tenisista naszych wschodnich sąsiadów w rosyjskim ćwierćfinale rozprawił się z Andriejem Rublewem. Sobotnie spotkanie pierwszej rakiety Rosji z pierwszą rakietą światowego rankingu ATP będzie piątym spotkaniem obu tenisistów. Bilans jest korzystny dla Serba i wynosi 3:1.