Dżumhur: Wizyta Novaka w Sarajewie to wielkie wydarzenie dla wszystkich mieszkańców

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Damir Dżumhur to jeden z tenisistów, który weźmie udział w cyklu turniejów Adria Tour. Impreza ruszy 13 czerwca w Belgradzie. W rozmowie z agencją prasową RTS tenisista z Sarajewa opowiedział, jak ważnym wydarzeniem dla Bośniaków będzie występ lidera rankingu w stolicy tego kraju.

Za nieco ponad tydzień rozpocznie się cykl czterech turniejów z udziałem największych tenisistów świata. W charytatywnej imprezie wezmą udział zawodnicy ze światowej czołówki z Dominiciem Thiemem i Alexandrem Zverevem na czele. Kończącym zmagania akcentem ma być mecz między Novakiem Dżokoviciem i Damirem Dżumhurem. Ten ma zostać rozegrany 5 lipca w Sarajewie.

Ludzie zarówno w Sarajewie, jak i w całej Bośni i Hercegowinie kochają Novaka. Od razu, gdy w mediach pojawiła się informacja o tym, że Dżoković może przyjechać do naszej stolicy, wiedziałam, że wzbudzi to ogromne zainteresowanie. I się nie myliłem. Ludzie oszaleli na punkcie tego wydarzenia. Ja sam odebrałem mnóstwo wiadomości z zapytaniem o możliwość zdobycia biletów. Mam nadzieje, że godnie ugościmy w moim rodzinnym mieście lidera rankingu ATP – opowiedział o emocjach, jakie wywołuje nadchodząca wizyta Novaka Dżokovicia w stolicy Bośni i Hercegowiny 28-letni tenisista.

Jak przyznał Bośniak wizyta Serba, który w przeszłości wiele zrobił dla jego ojczyzny, będzie szczególnym wydarzeniem i nie może się doczekać tego wydarzenia.