Eastbourne. Dwusetowa porażka Zielińskiego i Johnsona w półfinale

/ Hanna Pałuska , źródło: własne/atptour.com, foto: Photo-Mach Agency, Marcin Okla

Jan Zieliński i Luke Johnson nie zdołali awansować do finału turnieju ATP 250 w Eastbourne w grze podwójnej. W półfinale ulegli parze Hugo Nys/Edouard Roger-Vasselin 4:6, 2:6. 

Turniej w Eastbourne był ostatnim przystankiem dla Johnsona i Zielińskiego przed Wimbledonem. Polsko-brytyjska para dotarła do półfinału po dwóch zwycięstwach. Tak naprawdę rozegrała tylko jedno spotkanie pierwszej rundy. Mecz ćwierćfinałowy nie doszedł do skutku. Polak z Brytyjczykiem otrzymali walkowera od argentyńskiej pary Juana Manuela Cerundolo oraz Camilo Ugo Carabelliego.

Ich rywalami w półfinale byli rozstawieni z numerem czwartym Hugo Nys i Edouard Roger-Vasselin. Monakijczyk przez kilka sezonów był partnerem deblowym Zielińskiego.

Mecz nie zaczął się dobrze dla Polaka i Brytyjczyka, którzy stracili podanie już w gemie otwarcia. Od tego czasu starali się bardziej utrzymać serwis. Mieli okazję wrócić do gry w szóstym gemie, ale rywale obronili dwa break pointy. Ten set mógł zakończyć się wynikiem 6:3 dla przeciwników, ale nie wykorzystali oni dwóch piłek setowych. Dopiero przy swoim podaniu Nys i Roger-Vasselin pewnie wygrali pierwszą partię 6:4.

Początek drugiego seta ponownie nie poszedł po myśli Zielińskiego i Johnsona. Po trzecim gemie przeciwnicy wyszli na prowadzenie, które utrzymali i powiększali już do końca spotkania. Rozstawieni z numerem czwartym serwowali na dobrym poziomie i nie dali Polakowi i Brytyjczykowi cienia nadziei. Musieli uznać wyższość rywali i po godzinie i 15 minutach gry zeszli z kortu pokonani.


Wyniki

Półfinał gry podwójnej:

Hugo Nys, Edouard Roger-Vasselin (Monako, Francja, 4) – Luke Johnson, Jan Zieliński (Wielka Brytania, Polska) – 6:4, 6:2