Eastbourne: Jans-Ignacik i Rosolska pokonane

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: wtatennis.com, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Na ćwierćfinale zakończyły swój występ w Eastbourne Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska. Polki przegrały z rozstawionym z dwójką Kvetą Peschke i Katariną Srebotnik 1:6, 4:6.

Ćwierćfinał brzmi nieźle, ale tak naprawdę był to dopiero pierwszy mecz Polek w Eastbourne. W pierwszej rundzie wygrały dzięki walkowerowi, a w drugiej było już tylko osiem najlepszych duetów. Niestety, nasze tenisistki trafiły na jedne z faworytek do końcowego triumfu i przegrały wyraźnie.

W pierwszym secie nie miały nic do powiedzenia. Wyrównane były tylko pierwsze minuty, kiedy to Jans-Ignacik i Rosolska utrzymały swoje podanie, wyrównując stan meczu na 1:1. Potem gemy zdobywały już tylko Peschke i Srebotnik. W drugim secie czesko-słoweńska para znakomicie serwowała. Nasze zawodniczki nie miały żadnej szansy na przełamanie, wygrywając przy podaniu rywalek tylko pięć punktów. Same zagrały lepiej, ale raz straciły serwis, co wystarczyło do tego, aby Peschke i Srebotnik zwyciężyły 6:4.

Ćwierćfinał debla:
K. Peschke, K. Srebotnik (Czechy, Słowenia, 2) – K. Jans-Ignacik, A. Rosolska (Polska) 6:1, 6:4