Eastbourne. Krótka przygoda Zielińskiego i Nysa

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Jan Zieliński i Hugo Nys mogą się już skoncentrować na czekającej ich w pierwszym tygodniu lipca starcie podczas Wimbledonu. W ostatnim sprawdzianie przed trzecią w sezonie lewą Wielkiego Szlema w Eastbourne polsko-monakijski duet pożegnał się z rywalizacją już po meczu otwarcia.

Z jednym wygranym spotkaniem na kortach trawiastych Jan Zieliński i Hugo Nys udadzą się do stolicy Anglii. Po tym jak w pierwszym w sezonie starcie na zielonej nawierzchni w niemieckim Halle Polak i Monakijczyk odpadli po meczu drugiej rundzie. Po przenosinach na Wyspy Brytyjskie nasz duet nie poprawił swej statystyki.

W meczu pierwszej rundy rywalizacji deblowej w Eastbourne Jan Zieliński i Hugo Nys spotkali się z duetem Lloyd Glasspool i Jean-Julien Rojer. W premierowej partii miało miejsce po jednym przełamaniu serwisu z każdej ze stron i losy tej części meczu rozstrzygnął tie-break. W nim Holender oraz Brytyjczyk wyszli na prowadzenie 4-0 i wypracowanej przewagi nie oddali już do końca, zapisując partię otwarcia na swe konto. Losy drugiego seta rozstrzygnęły się w trzecim gemie, gdy Polak i Monakijczyk przełamali serwis rywali i „dowieźli” przewagę do końca.

W decydującej odsłonie Zieliński i Nys dwukrotnie wychodzili na prowadzenie z przewagą przełamania i dwukrotnie tą przewagę tracili. Jako pierwsi piłkę setową wypracowali Glasspool i Rojer, ale nasi zawodnicy obronili się, a następnie sami mieli trzy okazje by zapewnić sobie miejsce w dalszej rywalizacji. I im ta sztuka się nie udała. Ostatecznie za czwartą piłką meczową to Holender i Brytyjczyk zameldowali się w drugiej rundzie.

O awans do półfnału pogromcy Polaka i Monakijczyka zmierzą się ze zwycięzcami meczu między Mate Paviciem i Marcelo Arevalo, czyli turniejowymi dwójkami, oraz Francisco Cerundolo i Tomasem Martinem Etcheverrym.


Wyniki

Pierwsza runda:

L. Glasspool, J.-J. Rojer (Wielka Brytania, Holandia) – J. Zieliński, H. Nys (Polska, Monako) 7:6(3), 4:6, 17-15