Eastbourne. Krótkie półfinały kobiet

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Półfinały kobiet w Eastbourne potrwały łącznie tylko nieco ponad dwie godziny. Spotkanie Camili Giorgi z Annett Kontaveit zakończyło się już po dziewięciu gemach po kreczu Włoszki. Mecz Jeleny Ostapenko z Jeleną Rybakiną był wyrównany tylko w pierwszej partii.

Jako pierwsze na swój półfinał w Eastbourne wyszły Włoszka Camila Giorgi i Estonka Annett Kontaveit. Spotkanie było wyrównane. W ósmym gemie przewagę przełamania zdobyła ta druga, ale po chwili kwalifikantka odrobiła stratę. I… poddała mecz. Poinformowała sędzię, że ma kontuzję i nie może kontynuować gry. Natomiast naocznie ciężko stwierdzić co mogło dolegać Włoszce. Sytuacja była bardzo niespodziewana.

Jelena Ostapenko podejmowała ćwierćfinalistkę tegorocznego Roland Garros Jeleną Rybakinę. Pierwszy set był wyrównany i trwał godzinę. Byliśmy świadkami wielu długich gemów, w których rozgrywano po kilkanaście piłek. W decydujących momentach lepsza była jednak Łotyszka, dzięki czemu wygrała 6:4. Podcięło to skrzydła rywalce, która w drugiej partii wygrała już tylko jednego gema.


Wyniki

Annett Kontaveit (Estonia) – Camila Giorgi (Włochy, Q) 5:4, krecz

Jelena Ostapenko (Łotwa, WC) – Jelena Rybakina (Kazachstan) 6:4, 6:1