Eastbourne. Magda Linette odwróciła losy spotkania i awansowała do drugiej rundy

Magda Linette pokonała Anastazję Pawluczenkową w meczu pierwszej rundy turnieju WTA 500 w Eastbourne. Polka zapewniła sobie miejsce w dalszej rywalizacji mimo porażki 1:6 w secie otwarcia.

Tegoroczna rywalizacja podczas trzeciej w sezonie lewy Wielkiego Szlema coraz bliżej. Zmagania w turnieju głównym Wimbledonu rusza pierwszego dnia lipca. W imprezie pewne miejsce z polskich tenisistek mają trzy Biało-czerwone – Iga Świątek, Magdalena Fręch oraz Magda Linette. Ta ostatnia końcowe szlify przed londyńską imprezą dokonuje podczas turnieju w angielskim Eastbourne, gdzie zmagania rozpoczęła od eliminacji.

Po przejściu dwustopniowych kwalifikacji poznanianka w meczu pierwszej rundy spotkała się z Anastazją Pawluczenkową. Dwudziesta piąta rakieta świata w turnieju została rozstawiona z numerem ósmym i w partii otwarcia pojedynku z Polką wywiązała się z roli faworytki, oddając Linette jedynie gema.

W drugim secie panie utrzymywały swe podanie do stanu 3:3. Wówczas okazję wykorzystała Pawluczenkowa, która po chwili prowadziła już 5:3 i tylko jeden gem dzielił ją od awansu do kolejnej rundy. Wtedy serię trzech wygranych gemów z rzędu zanotowała Polka, a po tym, gdy rywalka obroniła swój serwis, panie przystąpiły do tie-breaka. W nim Linette prowadziła 4-2, aby przegrać kolejne dwie akcje. Końcówka jednak ponownie należała do poznanianki, która zakończyła tę część spotkania za pierwszą szansą.

W decydującym secie jako pierwsza gema rywalki wygrała Polka, która wyszła na prowadzenie 3:2, a przy wyniku 4:2 miała szansę na podwójne przełamanie. Ostatecznie Pawluczenkowa wyszła z opresji i miała stratę jedynie jednego gema serwisowego. Więcej przełamań już nie było. Tym samym po trzech przegranych spotkaniach z zawodniczką z Samary Magda Linette odniosła pierwsze zwycięstwo.

W kolejnej rundzie rywalką Polki będzie zwyciężczyni spotkania między Karoliną Muchową oraz Eliną Awanesjan.