Eastbourne: pogrom faworytów

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Turniej AEGON International, rozgrywany na trawiastych kortach w Eastborune, roi się od niespodzianek. Wczoraj z turniejem pożegnał się Richard Gasquet, rozstawiony z „jedynką”, a dzisiaj odpadli Marcel Granollers (nr 2) i Bernard Tomic (nr 4).

W 2. rundzie zmagań Granollers nie sprostał Denisowi Istominowi. Uzbek zaskakująco łatwo wygrał pierwszego seta, oddając faworyzowanemu rywalowi zaledwie gema i wygrywając 89% punktów przy swoim serwisie, ale już w drugim górą był Hiszpan. W decydującej partii, zdecydowanie najbardziej wyrównanej w meczu, ponownie lepszy był Istomin, który wykazał się lepszą odpornością psychiczną w tiebreaku.

Równie zaskakująca była porażka Tomica. Pogromcą Australijczyka okazał się Fabio Fognini. Rozstawiony z „czwórką” Tomic wygrał pierwszą partię, ale w dwóch kolejnych lepszy był Włoch, który w decydujących momentach pojedynku prezentował znakomitą skuteczność, czego nie da się powiedzieć o jego rywalu. Fognini wykorzystał 4 z 9 breakpointów, podczas gdy Tomic spożytkował tylko 3 z 13 okazji na przełamanie.

Bez większych problemów do ćwierćfinału dotarł Andy Roddick, który w turnieju w Eastbourne występuje pierwszy raz w życiu. Rozstawiony z „szóstką” Amerykanin w starciu z Jeremym Chardym doskonale korzystał ze swojej największej broni – serwisu. W całym pojedynku Roddick stracił tylko 8 punktów przy swoim podaniu, dzięki czemu nie dał rywalowi ani jednej okazji na przełamanie. Francuz stawił opór jedynie w drugim secie, ale ostatecznie przegrał w tiebreaku i odpadł z turnieju.

Najlepszą ósemkę osiągnął również Andreas Seppi. Rozstawiony z „trójką” Włoch w dwóch setach uporał się z Carlosem Berlocqiem. W pierwszej partii Argentyńczyk stawił zacięty opór i przegrał dopiero w tiebreaku, lecz w kolejnym secie Seppi wykorzystał jedyną okazję na przełamanie rywale i pewnie wygrał pojedynek.


Wyniki

Druga runda singla:
Andy Roddick (USA, 6) – Jeremy Chardy (Francja) 6:2, 7:6(6)
Fabio Fognini (Włochy) – Bernard Tomic (Australia, 4) 4:6, 6:3, 7:5
Steve Darcis (Belgia) – Marcos Baghdatis (Cypr) 6:4, 4:6, 6:4
Denis Istomin (Uzbekistan) – Marcel Granollers (Hiszpania, 2) 6:1, 4:6, 7:6(2)
Andreas Seppi (Włochy, 3) – Carlos Berlocq (Argentyna) 7:6(2), 6:3
Ryan Harrison (USA) – Yen-Hsun Lu (Tajwan) 6:1, 7:6(2)
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 7) – Jamie Baker (Wielka Brytania) 6:2, 3:6, 6:3