Eastbourne: Radwańska bez szans w meczu z Davis

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska pojedzenie na Wimbledon bez ani jednego zwycięstwa na trawie. Polka w drugiej rundzie w Eastbourne przegrała 6:7(1), 1:6 z Lauren Davis. Po wznowieniu przerwanego wczoraj meczu wygrała tylko 3 gemy.

Deszcz nie zwykł służyć krakowiance. Wielokrotnie rozgrywane na raty pojedynki kończyły się nie po jej myśli. Tak stało się też w Eastbourne, choć początek czwartkowej odsłony meczu napawał optymizmem. W pierwszym meczu na kortach trawiastych (w 1. rundzie wolny los) Radwańska nie sprostała notowanej na 29. miejscu w rankingu WTA Davis. Ale nie wolno zapominać, że tak późno weszła na trawę, bo przez kilka tygodni męczyła się z wirusem.

Okoliczności nie ułatwiły Polce powrotu. W środę plany zawodniczek, a szczególnie Davis pokrzyżował deszcz. Mecz przerwano przy stanie 5:4 dla niej. Tuż po wznowieniu Amerykanka serwowała na seta. Pierwsze fragmenty gry dawały nadzieją na pomyślne dla Radwańskiej zakończenie partii. Zdecydowanie lepiej i szybciej weszła w mecz. Przełamała, wygrała gema i prowadziła 6:5. Skończyło się jednak tie breakiem, którego zdominowała Davis. Straciła tylko punkt.

W drugiej partii Amerykanka przeważała tak jak w tie breaku. Grała agresywnie, z werwą. Radwańska rzadko kiedy pokazywała swoje popisowe zagrania, którymi byłaby w stanie zaskoczyć Davis. 29. tenisistka rankingu WTA wygrała trzy pierwsze gemy. Polka dopiero przy stanie 0:3 utrzymała podanie, ale następne trzy gemy znów przegrała w mizernym stylu.

Od poniedziałku rywalizacja na Wimbledonie. To nie pierwszy raz, kiedy krakowianka pojedzie do Londynu bez ani jednego zwycięstwa na trawie. Tak zdarzyło się aż pięciokrotnie – w 2006, 2010, 2012, 2013 i 2014 roku. Różnie to skutkowało. W 2012 roku Radwańska otarła się o mistrzostwo, a w 2013 o finał. Ale w trzech innych przypadkach nie dotarła nawet do ćwierćfinału.

Lauren Davis (USA) – Agnieszka Radwańska (Polska) 7:6(1), 6:1