Eastbourne. Tylko Sabałenka przetrwała

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

O półfinał Viking International powalczy tylko jedna rozstawiona tenisistka, Aryna Sabałenka. W środę udział w turnieju zakończyły Elina Switolina, Bianca Andreescu i Belinda Bencic.

Białorusinka w dwóch setach pokonała Alison Riske. W pierwszej partii turniejowa „jedynka” straciła tylko jednego gema, a w drugiej była lepsza o jedno przełamanie. Sabałenka zmierzy się teraz z Camilą Giorgi, która w trzech setach wygrała z  Shelby Rogers.

W górnej części turniejowej drabinki o najlepszą czwórkę zawodów powalczą również Anett Kontaveit i Viktorija Golubic. Estonka bez większych problemów poradziła sobie z Biancą Andreescu, a Szwajcarka także bez straty seta pokonała Belindę Bencic.

Los Kanadyjki i Szwajcarki podzieliła również Elina Switolina, która nie znalazła sposobu na Jelenę Rybakinę. Kazaszka w pierwszej partii ani razu nie musiała nawet bronić się przed stratą serwisu, a kluczowego „breaka” zdobyła w dziesiątym gemie. W drugiej odsłonie meczu Ukrainka z 2:4 wyrównała na 4:4. W końcówce meczu więcej zimnej krwi zachowała jednak Rybakina, która zdobyła decydujące przełamanie w jedenastym gemie.

Reprezentantka Kazachstanu o półfinał zagra z Anastasiją Sewastową. Łotyszka po prawie dwóch godzinach walki pokonała Cori Gauff.

Łotwa w ćwierćfinale Viking International będzie miała dwie reprezentantki. Do najlepszej ósemki turnieju awansowała również Jelena Ostapenko. Mistrzyni Roland Garros z 2017 roku w trzech setach wygrała z Ons Jabeur. Kolejną rywalką 24-latki urodzonej w Rydze będzie pogromczyni Igi Świątek, Daria Kasatkina.