Eastbourne. Wozniacki ponownie w finale

/ Anna Niemiec, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Arina Sabałenka o tytuł w turnieju Nature Valley International zagra z Caroline Wozniacki. Dunka w półfinale obroniła piłkę meczową i po ponad dwóch godzinach walki pokonała Angelique Kerber.

W pierwszej partii 30-latka trenująca w Puszczykowie bardzo dobrze spisywała się przy własnym podaniu i ani razu nie musiała bronić się przed startą serwisu. Od stanu 1:2 wygrała pięć gemów z rzędu i szybko objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

Reprezentantka Danii z animuszem rozpoczęła drugą odsłonę pojedynku i odskoczyła na 4:1. Pięć z sześciu następnych gemów padło jednak łupem leworęcznej zawodniczki, która stanęła przed szansą, żeby zakończyć mecz przy pomocy własnego podania. Niemka wypracowała sobie piłkę meczową, ale Wozniacki wybroniła się, kończąc wspaniałą wymianę forhandem po linii i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce wiceliderka światowego rankingu wyszła na prowadzenie 4:0 i wypracowanej przewagi już nie roztrwoniła.

O losach decydującego seta przesądziło pojedyncze przełamanie, które 29-latka urodzona w Odense zapisała po swojej stronie w piątym gemie.

Caroline Wozniacki po raz drugi z rzędu awansowała do finału w Eastbourne. Rok temu w decydującym pojedynku musiała uznać wyższość Karoliny Pliszkovej, a w sobotę zmierzy się z Ariną Sabałenką.
 


Wyniki

Półfinał singla
Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Angelique Kerber (Niemcy, 4) 2:6 7:6(4) 6:4