Eastbourne. Wozniacki przetrzymała napór Sabałenki

/ Anna Niemiec, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Caroline Wozniacki po raz drugi w karierze zwyciężyła w imprezie Nature Valley International. Dunka w finale zatrzymała pogromczynię Agnieszki Radwańskiej, Arinę Sabałenkę.

Spotkanie lepiej rozpoczęła 20-latka z Mińska, która w pierwszej partii prowadziła 5:3, a w dziewiątym gemie miała dwie piłki setowe przy własnym serwisie. Wiceliderka światowego rankingu nie straciła jednak zimnej krwi, wygrała cztery gemy z rzędu i objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

Drugą odsłonę pojedynku również lepiej rozpoczęła mniej utytułowana z tenisistek, która wyszła na prowadzenie 3:1, ale 29-latka urodzona w Odense szybko odrobiła stratę. W dziewiątym gemie Sabałenka miała okazję, żeby doprowadzić do wyrównania przy pomocy własnego podania, ale ponownie nie wykorzystała tego atutu i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce Białorusinka prowadziła już 5:2, ale większe doświadczenie Dunki po raz kolejny dało o sobie znać. Wozniacki wygrała pięć następnych punktów i godzinie i 57 minutach walki mogła cieszyć się z drugiego w karierze triumf Eastbourne.

To niesamowite, minęło sporo czasu, odkąd ostatni raz tu wygrałam – powiedziała w trakcie ceremonii wręcznia nagród reprezentantka Danii, która w brytyjskich zawodach po raz pierwszy zwyciężyła w 2009 roku. – To wspaniałe, że po prawie 10 latach wciąż mogę grać na tak wysokim poziomie.

W sobotę Caroline Wozniacki zdobyła 29 tytuł w karierze.
 


Wyniki

Finał singla
Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Arina Sabałenka (Białoruś) 7:5 7:6(5)