Eckental. Majchrzak powalczy o ćwierćfinał!

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Rozstawiony z „jedynką” Kamil Majchrzak awansował do III rundy challengera w Eckental. Po wyrównanym meczu odniósł zwycięstwo nad Marciem-Andreą Hueslerem ze Szwajcarii.

Piotrkowianin w I rundzie challengera  w Eckental na nawierzchni dywanowej z pulą nagród 46,6 tys. euro miał wolny los. Natomiast Marc-Andrea Huesler (ATP 277) wygrał z Mirzą Basiciem. Helwet postawił się Polakowi.

Przez dwa sety grał bardzo dobrze, na tyle, że o wyniku decydował 12. i 13. gem. Premierową odsłonę Majchrzak wygrał 7:5, by drugą przegrać w tie-breaku 5-7. Choć wydawało się, że biało-czerwony skutecznie goni Szwajcara, ponieważ był blisko wyciągnięcia wyniku ze stanu 1-6.

W trzecim secie Majchrzak od początku zyskał przewagę, przełamując Hueslera w pierwszym gemie. Wypracowanej przewagi nie zmarnował i wygrał 6:3 trzecią partię. W nagrodę o awans do ćwierćfinału zagra z Belgiem Stevem Darcisem.