Eckental. Majchrzak uległ doświadczonemu Belgowi

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Przygoda Kamila Majchrzaka z challengerem w Eckental nie trwała długo, mimo że został w nim rozstawiony z numerem jeden. Sposób na naszego reprezentanta, już na etapie 1/8 finału, znalazł doświadczony Steve Darcis. 35-letni Belg zakończy karierę podczas przyszłorocznego Australian Open.

Ostatnie tygodnie nie należą do Kamila Majchrzaka. Paradoksalnie, w turniejach głównego cyklu spisywał się lepiej niż w challengerach, do których przystępował jako jeden z faworytów. Tak też było w niemieckim Eckental, gdzie został rozstawiony z numerem jeden. W pierwszym meczu przez ponad dwie godzin opór stawiał mu Marc-Andrea Huesler ze Szwajcarii. Rówieśnika ze Szwajcarii Majchrzak ostatecznie pokonał, ale już przeszkoda w postaci znacznie bardziej doświadczonego Steve’a Darcisa okazała się zbyt wymagająca. Zbliżający się do końca kariery Belg odrobił straty w meczu i wygrał 3:6, 6:2, 7:5.

Polak może żałować zwłaszcza trzeciej partii, w której – tak się mogło wydawać – najgorsze miał już za sobą. Przegrywał bowiem 2:5 i znajdował się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. W ostatnim możliwym momencie odrobił jednak straty i doprowadził do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do Darcisa. Belg najpierw objął prowadzenie 6:5, a później po raz czwarty w meczu przełamał Majchrzaka, tym samym przybijając przysłowiowy gwóźdź do trumny.

Dla Kamila Majchrzaka na pewno był to jeden z ostatnich występów w 2019 roku. Nazwisko Polaka widnieje jeszcze na liście zgłoszeń do challengera w Bratysławie, więc może to właśnie w stolicy Słowacji nasz reprezentant będzie chciał zakończyć sezon.


Wyniki

Mecz 1/8 finału:

Steve Darcis (Belgia) – Kamil Majchrzak (Polska, 1) 3:6, 6:2, 7:5