Egzotyczny rywal na drodze Polski do Grupy Światowej II

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Reprezentacja Hongkongu będzie rywalem Polaków w meczu barażowym o Grupę Światową II Pucharu Davisa. Spotkanie między biało-czerwonymi i drużyną z Azji odbędzie się w dniach 6-7 marca 2020 w Polsce.

We wrześniu drużyna dowodzona przez Radosława Szymanika przeszła bez porażki rozgrywany w Atenach turniej Grupy III Strefy Europejskiej. W czwartek biało-czerwoni poznali kolejnych rywali. Losowanie par barażowych o Grupę Światową I i Grupę Światową II odbyło się w Londynie pod okiem nowo wybranego na kolejną kadencję prezesa ITF Davida Haggerty’ego.

W marcowym barażu rywalami Polaków będą reprezentanci Hongkongu. Ponieważ obie reprezentacje nigdy wcześniej ze sobą nie grały, o tym, kto będzie gospodarzem, także zdecydowało losowanie. Tym samym nasza drużyna będzie mieć prawo wyboru nawierzchni, na jakiej będzie toczyć się rywalizacja.

Faworytem marcowego pojedynku bez wątpienia będą Polacy. Biało-czerwoni w swoim składzie mają dwóch zawodników z top 100 rankingu singlowego oraz czołowego deblistę świata. Z kolei najwyżej notowany z Hongkongczyków, Hong Kit Wong, zajmuje miejsce 926. Kolejni dwaj posiadający punkty to Pak Long Yeung (1104 miejsce w zestawieniu) oraz Skyler Butts (rakieta numer 1290 na świecie).

Zwycięzcy marcowego spotkania zapewnioną sobie udział we wrześniowych rozgrywkach Grupy Światowej II.