Eisenhower Cup. Solidna rozgrzewka Świątek i Hurkacza

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Iga Świątek i Hubert Hurkacz wystąpili w finale charytatywnego turnieju mikstowego Eisenhower Cup na kortach twardych w Indian Wells. W spotkaniu o tytuł polski duet musiał uznać wyższość parze stworzonej przez Arynę Sabalenkę i Taylora Fritza.

Po australijskiej części sezonu i kilku mniejszych lutowych turniejach przyszła pora na amerykańskie „tysięczniki” w Indian Wells i Miami. Dzień przed rozpoczęciem tego pierwszego odbył się charytatywny turniej mikstowy z którego dochód został przeznaczony na specjalny cel. W imprezie wzięło udział osiem par mikstowych, które rywalizowały ze sobą na podstawie rozlosowanej przed turniejem drabinki. Każde spotkanie grane było w systemie super tie-breaka, czyli do dziesięciu wygranych punktów.

W turnieju wzięli udział także Hubert Hurkacz i Iga Świątek. W pierwszej rundzie Polacy stanęli na przeciwko Leylah Fernandez i Felixa Auger-Aliassime’a. Lepsi w tym meczu okazali się biało-czerwoni, którzy wygrali 10-6 i w półfinale stanęli na przeciwko Mari Sakkari i Stefanosowoi Tsitsipasowi. W tym meczu od początku warunki na korcie dyktowali nasi tenisiści, którzy miejsce w finale zapewnili sobie po wygranej 10-7.

W finale liderka światowego i dziesiąty tenisista świata stanęli na przeciwko Arynie Sabalence i Taylorowi Fritzowi. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszych reprezentantów, którzy jako pierwsi zanotowali małe przełamanie i prowadzili 3-1. Od tego momentu cztery kolejne punkty powędrowały na konto Amerykanina i Białorusinki. Hurkacz i Świątek jednak nie odpuszczali i na drugą zmianę stron schodzili przy wyniku 6-6. Jednak w tym momencie ponownie do głosu doszli przeciwnicy naszego duetu. Zapisali oni po swojej stronie kolejne „oczka” i wypracowali sobie dwie piłki meczowe. Pierwszą asem serwisowym obronił Hubert Hurkacz, ale za chwile identycznym zagraniem popisał się Taylor Fritz i mecz dobiegł końca.

Zatem nagroda główna czyli 200 tysięcy dolarów powędrowała właśnie do Białorusinki i Amerykanina, którzy całą kwotę mogą przeznaczyć na wybrany przez siebie cel. Dodatkowo przychód z biletów zostanie przeznaczony na wsparcie lokalnych organizacji charytatywnych.


Wyniki

Ćwierćfinał:

I. Świątek, H. Hurkacz (Polska, Polska) – L. Fernandez, F. Auger-Aliassime (Kanada, Kanada) 10-6

Półfinał:

I. Świątek, H. Hurkacz (Polska, Polska) – M. Sakkari, S. Tsitsipas (Grecja, Grecja) 10-7

Finał:

A. Sabalenka, T. Fritz (Białoruś, USA) – I. Świątek, H. Hurkacz (Polska, Polska) 10-8